3 fazli konbinasyon kutusu baglanti semasi

Cihazimizda notur yok toprak var 3 de faz

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Benide bu kafami karistiriyor.ana panodada toprakta bagli olmasina ragmen kacak akim sigortasini attirmaya devam ediyor.diger makineyide actim bundada aynisini yapti .panodaki baska bir hata olabilirmi

Benide bu kafami karistiriyor.ana panodada toprakta bagli olmasina ragmen kacak akim sigortasini attirmaya devam ediyor.diger makineyide actim bundada aynisini yapti .panodaki baska bir hata olabilirmi

Panodaki ucun toprak olduğuna nasıl karar verdiniz rengine baktıysanız aldanmayın burası Türkiye. Gözlerinizle bağlantıları görmeden karar vermeyin.
Herşey dediğiniz gibiyse cihazınızda gövdeye kaçak var.

Panada notur ve toprak kisimlar ayri ayri kombinasyon kutusuna gelen kabloda sari renkli uc toprakta.digerleride 3×40 sigortadan geliyor.

Inanki onuda actim tek tek bakiyorum baglanti dedigim gibi.anlamadim

Ayhanagin cihazınız yeni tip ve trifaze ise bağlantı şemasında göstermesi gerekir. Yeni tip motorların bazılarında üç faz ve nötr yerine üç faz ve topraklama bağlanıyor. İki gün önce bir havalandırma motorunda aynı sorunla karşılaştık. Arkadaş üç faz nötr bağlamış kar attı gidip baktığımda durum dediğim gibi nötr yok üç faz ve topraklama bağlayınca çalıştı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri