3 Fazlı Motorda Bobin Uçları Bağlantısı

al eline ölçü aletini motor klemensinden köprüleri sök ve ölç bobin uçlarını kılamenste karşılıklı getirme yeter daha sonra körülerini istedigin gibi atarsın motor etiketini okumayı unutma üçgen 220v yazan motor sadece yıldız çalışır yakarsın kolay gelsin.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
al eline ölçü aletini motor klemensinden köprüleri sök ve ölç bobin uçlarını kılamenste karşılıklı getirme yeter daha sonra körülerini istedigin gibi atarsın motor etiketini okumayı unutma üçgen 220v yazan motor sadece yıldız çalışır yakarsın kolay gelsin.
haklısın önce klemens bağlantılarındaki köprülerin sökülerek ölçü aleti ile bobin uçlarını tespit etmemiz gerek.

arkadaşlar elimdeki 380 v bir motor var bu motor muhtemelen Y bağlı ( motor daha önce yandığı için el ile sarılmış ve dışarıya 3 uç cıkartılmış) ama bobinajcı araya kondansitör bağlayıp kısa süreli olarak motoru 220 v ile calıştırdı. sorum şu
1.bu motoru ben kondanstör ile 220 v vererek direk y bağlantıda calıştırabilirmiyim yoksa ÜÇGENmi bağlamam gerekiyor

bunların hangisi dogru v1 u1 w1 -v2 u2 w2 u v w z x y ben motorlarda hep sayılı gördüm burda yazılı gibi degil yane

stil-öncelikle slmlar motor kaç kw gücünde ve yaptığı iş ne olacak yani yıldızdada çalışır üçgendede çalışır fakat muhtemelen yıldızda çalıştırrsan ,üçgene nazaran güç kaybın çok daha fazla olacaktır . yapacağın işi ve motor kw yazarsan daha faydalı bilgiler alacağını düşünüyorum.

kapris yazdıklarının her iki side doğru ve aynı anlama geliyor.yani sorun yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,284
Kullanıcılar
450,115
Son üye
DNZ REKLAM TABELA

Yeni konular

Geri