3 fazdan biri yok

Mitatusta

Üye
3lü otomatdan bakımca fazın biri yok cıkışda ama kabloyu cıkarınca olmayan faz geliyor kablo saglam sizce sorun nedir

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba. Bir fazı eksik geliyor sevgili ustam, kablo çıktığında görünen ise sadece statik elektriktir, yan yana giden kablolarda elektromanyetik indüksiyonla oluşan bir elektriktir, topraklanma olduğunda anında yok olan ölü elektriktir. 3 fazlı asenkron motorlarınızı faz koruma rölesiz 1 fazı eksik eksik bu 2 fazlı elektrikle asla çalıştırmayın, çünkü bir fazı eksik olduğundan 3 fazlı motor sarımları kolayca yanabilir. Geliş kaynağından itibaren sizin mekanınıza gelinceye kadar 3 fazın kontrollü araştırmasını yapın. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim üsdad verdiğin bilgiler için
Sigorta geçirmiyor. Girişte voltaj var mı? Olcerken multimetre kullanın. Kontrol kalemi olcu aleti değildir.
Girişde üç faz var cıkışda kabloyu takıca otomata kayıp oluyor ana hattı bakıyorum ölcüyorum normal degerleri kabloda ölcü yorum bi sıkıntı cıkmıyor

Girişde üç faz var cıkışda kabloyu takıca otomata kayıp oluyor ana hattı bakıyorum ölcüyorum normal degerleri kabloda ölcü yorum bi sıkıntı cıkmıyor

Girişde üç faz var .
Açıklaması ?

Giriş ve çıkış ölçümleri
Voltaj ölçüm alet ile
faz nötr ölçümü ?
faz faz ölçümü ?

Bi ihtimalde eğerki o faza ait kısımda kısadevre varsa ve sigorta özelliğini yitirmisse kısadevreden dolayı açmak yerine içerden enerjiyi geçirmiyor olabilir ustalarım.

ve sigorta özelliğini yitirmisse kısadevreden dolayı açmak

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri