3 faza da eşit akım mı olmalı?

xbreak

Üye
Bir makinede 4 adet motor var. 3 ü trifaze 1 tanesi monofaze. ben şimdi 3 trifaze motora r-s-t yi bagladım. monofaze olan motoru da r fazına bagladım diyelim. r-s-t den aynı akım miktarı geçmemiş olucak. Normalde aynı miktarda akım mı geçmesi lazım??? Yoksa rden 1 a s den 3 a t den 5 amper akım gecse bir sorun teskıl eder mi?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Aralarinda cok ucuk rakamlar olmadigi surece sikinti olmaz.diger bagladigin 3 fazli motor larda bile kendi aralarinda faz basina oynama olacaktir hepsi standart cekecek diye bisey yok.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aralarındaki farkın fazla olmaması gerekir ve her motorun ayrı ayrı motor koruması olursa sağlıklı olur.

R Fazında, monofaze motor akımı kadar fazlalaık olur. Motor sarımları orjınal ise, cok az fark cıkabılır, Oda ampertemtreyı tutma acınız dan doğar.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri