3 eksen

Olsun varsın böyle olsun bu projede.Bende hep önce düğme bulup sonra gömlek diktiriyorum.Servo motor aşaması bizim içinde tecrübe olur bence.
Servo motor mach3 de encoder geri bildirimi olmadan çok mantıklı değil diye düşünüyorum. Hız kazandırıyo başka bir artısı yok ekstradan. Yani ESS yada KFLOP interface kartlarından birini kullanıp encoder okumadıktan sonra mach3 servo tehlikeli bile olabilir hızdan ötürü

Servo motor mach3 de encoder geri bildirimi olmadan çok mantıklı değil diye düşünüyorum. Hız kazandırıyo başka bir artısı yok ekstradan. Yani ESS yada KFLOP interface kartlarından birini kullanıp encoder okumadıktan sonra mach3 servo tehlikeli bile olabilir hızdan ötürü
aaaaa
servo motor geri beslemesiz mi şimdi ???
ona servo motor denmezki looo :D
dc-ac motor olur anca :D

Encoder icin geri bildirim den kastiniz nedir ? Servolarda encoder surucu motor arasinda degil mi ?

Kontrol karti geldi
20170920_025429.jpg

Demek istediğim şu :) Servo motor sürücüden Encoder A ve B fazlarını alıp mach3 e girmedikten sonra Çok bi anlamı olmuyor.

olur mu ?
encoderden gelen bilgisi sürücü işleyip doğru gidip gitmediğini kontrol eder sürücü.

mach3 ün böyle bir özelliği olup olmadığını tam bilmiyorum araştırmadım da.,
olsa bile birşey farketmez aynı kapıya çıkar

olur mu ?
encoderden gelen bilgisi sürücü işleyip doğru gidip gitmediğini kontrol eder sürücü.

mach3 ün böyle bir özelliği olup olmadığını tam bilmiyorum araştırmadım da.,
olsa bile birşey farketmez aynı kapıya çıkar
Farklı şeylerden bahsediyoruz :) senin dediğin başka :) yanlış değil tabiki doğru.

Servo motor kendi içinde kapalı çevrim yapar. Siz mach3 den atıyorum 100 pulse (eksiksiz,parazitsiz) gönderdiyseniz, sürücü 100 pulse'lik yolu alıp almadığını kendi içerisinde takip eder.

Sonuç olarak pulse bilgisi sorunsuz olarak servoya iletilirse mach3 e geri besleme yapmaya gerek duyulmaz.

Servo motor kendi içinde kapalı çevrim yapar. Siz mach3 den atıyorum 100 pulse (eksiksiz,parazitsiz) gönderdiyseniz, sürücü 100 pulse'lik yolu alıp almadığını kendi içerisinde takip eder.

Sonuç olarak pulse bilgisi sorunsuz olarak servoya iletilirse mach3 e geri besleme yapmaya gerek duyulmaz.
Yanılıyorsunuz. Sıkıntı bu zaten. Parazitler, gürültüler. Nerden bileceksiniz 100 pulse verdiğinde 98 yada 101 pulse gittiğini.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri