Osai kontrolcülü Cnc makinası eksen sorunu

Kizak uzerindeki arabalarin vidalarinda gevseme var mi? Kontrol ettinizmi?

Sizin tezgahi biraz inceledim

Elektroniği Prima Electro marka İtalyan, bu firmanin ürünleri her zaman iyi olmuştur,
Kullandiği sistem CAN Buss çok güvenilir bir network haberleşme sistemidir,
Motorlar Yaskawa çok iyi.
Burada en son sorun olacak şey elektroniktir.
Mekanik sonra kablaj kontrolü yapmanızı tavsiye ederim mesela motor ve encoder bağlantılarında.

7R6A.png

Ekli dosyalar

• 7R6A01A.pdf
    211.1 KB · Görüntüleme: 1
Panonun içine talaş girmiş ise (resimlerden belli) kesinlikle kremayer/pinyon dişlisine de girmiştir.
Önce bir temizleyin, yoksa işiniz gittikçe zorlaşacak :)

Hepsini temizledim hocam yine aynı
Tamam iş zorlaşıyor ama pes etmeyin :(

Benzer bir problem (arada bir çıkan hata)
Prima Lazer tezgahta palet içindeki kabloların kırılması. Kobloları değiştirdik .
"Kırık"kabloyu bulmak çok zor onun için hepsini bi kerede değiştirmek daha doğru olacak.

Sizde motor kablolarını ve enkoder kablosunu yeniden çekebilirsiniz.

Servo Motoru çalıştırmadan test modu var o dökümanı da size birazdan gönderirim.
Ancak dediğim gibi iş biraz "uğraştırıcı" olacak.

Test Without Motor Function_119.png

Tezgahın tam modelini yazarmısınız
Bağlantı39. Sayfada
Motor dönmeden test 119. sayfada (İngilizce'niz nasıl?)
Ayrıca absolüt enkoder varsa , enkoder çıkışında pil görünüyor, siszinkinde varmı?

Ekli dosyalar

• sieps80000046l_20_1.pdf
    5.5 MB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:
Tamam iş zorlaşıyor ama pes etmeyin :(

Benzer bir problem (arada bir çıkan hata)
Prima Lazer tezgahta palet içindeki kabloların kırılması. Kobloları değiştirdik .
"Kırık"kabloyu bulmak çok zor onun için hepsini bi kerede değiştirmek daha doğru olacak.

Sizde motor kablolarını ve enkoder kablosunu yeniden çekebilirsiniz.

Servo Motoru çalıştırmadan test modu var o dökümanı da size birazdan gönderirim.
Ancak dediğim gibi iş biraz "uğraştırıc"ı olacak.

Ekli dosyayı görüntüle 104713
Çok zor
Tek eksende problem olduğundan eminsiniz değilmi , daha fazla dert olmasın diye soruyorum.

Önemli:
Kablo testini, kısa bir grup kabloyu kablo paletinden geçirmeden geçici bağlayabilirsiniz
tek exen Y üstadım aynı makinadan yanında çalışan var Y exen motor ve sürücüleri yer değiştirdim sorun yine aynı kontrolcüyü değiştirdim yine aynı
Çok zor

tek exen Y üstadım aynı makinadan yanında çalışan var Y exen motor ve sürücüleri yer değiştirdim sorun yine aynı kontrolcüyü değiştirdim yine aynı
Artık PC yi değiştircem birde plc kaldı

Çok zor

Artık PC yi değiştircem birde plc kaldı
Tamam deneyin.
Ancak yine olmazsa TEST kablosu yaparsınız yalnız enkodere giren konnektörün fotosunu gönderin arayalım.
Kablonun resmini buldum. Ayruca AliExpress te var.

2017-06-06-13-31-324.jpg

Kolay gelsin

Son düzenleme:
Güç kaynağı sağlam mı?

Sağlam mı derken yeterli amper ve voltaj değerini sağlıyor mu? Diğer Makinanın güç kaynağını takıp denediniz mi?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri