3 CCTV Sistemi Birbirine Bağlamak

ersagın

Üye
Arkadaşlar Merhaba;

3 tane uzak mesafelerde bulunan CCTV sistemi tek bir merkezden kontrol etmek istiyoruz. Mesafeleri söyleyecek olursak bir merkezde CCTV sistemi var, diğeri 12 KM uzakta bir diğeri ise yaklaşık 30 KM uzakta.

12 KM uzakta olan birimimizde 6 adet sabit kamera 1 adet Samsung-1645 DVR cihazı bağlı.

30 KM uzakta olan birimimizde 10 adet sabit kamera 1 adet Samsung-1645 DVR cihazı var.

Merkezimizde ise 40 sabit ve hareketli kamera 3 DVR cihazı mevcut.

Yapmak istediğimiz şeye gelince;

Şubelerimizdeki kameralar ve DVR cihazları kendi içerisinde çalışmaya ve kayıt yapmaya devam edecek. Buna ek olarak bu görüntüleri merkeze taşıyarak hem buradan izlemek hem de yüksek çözünürlükte kayıt yapmak istiyoruz.

Nasıl bir sistem kurulabilir? Sistemin kabaca maliyeti ne olur? Bu işi yapabilecek olanlar var mı?

Bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olur.

Merhabalar,

belirlenen ihtiyacın ne olduğunu bilemiyorum ama öncelikle ihtiyacın ne olduğu önemli,diğer sistemler kendi içinde kayıt yapıp bir de merkezden kayıt yapmak mantığı ihtiyacınız için kesin çözüm ise ;

-fiber optik ile görüntüleri taşıyabilir ve merkeze bir kayıt yapısı kurabilirsiniz
-ya da analog görüntüleri ip tabanlı olarak işleyip NVR yardımıyla merkezde kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar Merhaba;

3 tane uzak mesafelerde bulunan CCTV sistemi tek bir merkezden kontrol etmek istiyoruz. Mesafeleri söyleyecek olursak bir merkezde CCTV sistemi var, diğeri 12 KM uzakta bir diğeri ise yaklaşık 30 KM uzakta.

12 KM uzakta olan birimimizde 6 adet sabit kamera 1 adet Samsung-1645 DVR cihazı bağlı.

30 KM uzakta olan birimimizde 10 adet sabit kamera 1 adet Samsung-1645 DVR cihazı var.

Şubelerimizdeki kameralar ve DVR cihazları kendi içerisinde çalışmaya ve kayıt yapmaya devam edecek. Buna ek olarak bu görüntüleri merkeze taşıyarak hem buradan izlemek hem de yüksek çözünürlükte kayıt yapmak istiyoruz.

Nasıl bir sistem kurulabilir? Sistemin kabaca maliyeti ne olur? Bu işi yapabilecek olanlar var mı?

fiber altyapısı kurulup merkezede bir CCTV oluşturularak bu işlem yapılabilir.

bu işi pisayada yapan çok firma var.

Arkadaşlar 30km ve 12km denmiş. Fiber kabloyu 42 km döşemenin maliyeti ne olur? :) İnternet kullanmak makul gibi geliyor bana. Antenle göndermek olayını da haberleşmeci arkadaşlarımız cevaplayabilir sanırım.

Son düzenleme:
internele kalite görüntü kalitesi düşe bilir ve kayıt yapma durumu sanırım olmaz bunu anten aracılığıyla yayını aktara bilirsiniz veya fiber tercih etmeniz gerekmekte

Arkadaşlar mesafe çok uzak ve fiber kablo çekme imkanı yok. Çünkü şubelerden birisi şehir merkezinde. İnternet üzerinde yapılacak olan sistemde acaba görüntü kalitesi çok düşer mi. İki kurumumuz arasında metroethernet yapısı da var.

Arkadaşlar Merhaba;

yapılabilir. bende yeni depo tuttum oranın ankaranın ve diğer ofisimin kamera izleme/kayıt işlemlerini tek merkezden yapabiliyorum. mümkündür.

bu işi;
1-fiber altyapısıyla yada metroethernet ile
3-İnternet protokoküyle yapabilirsin.(yüksek çözünürlükte limitin nedir? İp de ancak SD kalitede alabilirsin fakat HD kalitede mümkündür o zamanda fiber şart)

benim ankaradan merkeze fiber altyapım vardı fakat yeni depoyla merkezi ip üzerinden bağladım.

2 minitör+(mevcut sistemin kapasitesine bağlı olarak HDD) + 2 adet internet ve Telefon Bağlantısı gerekiyor.

linki incelersen

http://www.vitel.com.tr/modules.php...t2=1&cat3=28&gclid=CPzQzJSK_KECFUUrDgod8DELEg

Son düzenleme:
Muammergazi bey selamlar,
Siz ankarada kendinize ait fiber altyapiniz oldugundan bahsediyorsunuz, peki arasi kac km?
kurulum bedeli neye maloldu, kurulum sonra ne kadar oduyorsunuz?
Her isteyen kendine kablo cekebiliyormu bu tur uzakliklardan?
yoksa telekom dan talep ettiniz size onlar 1 kanal verdiler onu mu kullaniyorsunuz?
sanirim bu konu biraz karmasik, bilgilendirirseniz sevinirm

arkadaşlar,bu merkezi yönetim şöyle olabilirmi?
1) öncelikle samsung d.v.r'larda cms ve ems'uygunmu,eğer uygun ise
2)merkezdeki dvr cihazıda samsung olacak (32 girişlileri çıkmış) bie adet 32'li samsung d.v.r bir adette 8 girişli samsung dvr
3)bir adet 48'li multiplexser görüntüyü tek ekranda birleştirip kontrol edebilmek için
4)diğer iki şubedeki kamera görüntülerinin tek ekranda görüntülenmesi için d.v.r cihazının wiever programını kullanıp internet aracılığı ile toplam üç farklı yerin görüntüsünü tek ekranda görebiliyoruz.istediğimiz zamanda seçtiğimiz kamerayı ekranda büyütüp kontrol edebiliyoruz.
not:bu kadar kamera sayısını tek ekranda bazı monitörler görüntülemeyebilir o yüzden o kadraja uygun bir plazma tv alınabilir.
yorumlarınızı bekliyorum.saygılar

Merhaba fiber kablo çekmeye hiç gerek yok . Çünkü artık görüntü nakilleri kablosuz olarak yapıla bilmektedir. bu konuna size yardımcı olabilecek ankara'da baybilgin yazılım var. Kablosuz aktarımla ilgili bilgi almak isterseniz veya sorularınız olursa bana mail atabilirsiniz iyi çalışmalar dilerim.

Not: Ankara çayırhan belediyesi mobese sistemleri şuan bu sistemle çalışmaktadır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri