3 Beygir monofaze motor voltaj dalgalanması

Merhaba arkadaşlar. Evimin altındaki atölyemde marangoz yatar testeresi var. Buna 2,2kw 3 beygir monofaze motor bağladım. üzerinde 16 amper yazıyor. Motoru çalıştırdığımda bütün binada ışıklarda belli belirsiz bi azalma oluyor. Bir kerede faz kablosunun motora bağlandığı kısımdan ısınarak koptu.Başlangıç ve daimi kondansatörlerini kontrol ettim bağlantıları şemaya göre normal. Kullandığım kablo ince kesitli 3*1,5. Bunun uygun olmadığını biliyorum 3*2,5 ile değiştireceğim yakında. Değiştirdiğimde sorun çözülür mü yoksa yapmam gereken başka bir işlem var mı? Bir de bu problemin teknik olarak açıklamasını yapar mısınız. İyi günler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bütün binada ! sorun oluyorsa,geliş tattınızda mesafe ve kesitten kaynaklanan durumdanda olabilir.O konu-
yuda araştırmakta yarar var.

Bütün binada ! sorun oluyorsa,geliş tattınızda mesafe ve kesitten kaynaklanan durumdanda olabilir.O konu-
yuda araştırmakta yarar var.
Sami Bey, bütün binada olduğunu ben bodrum kattayken aynı anda telefonla 4. katla konuşarak öğrendim. Priz kablo kesitlerine baktığımda atölyede ve binadaki prizlerde 2,5mm nya kablo çekildiğini gördüm.

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri