3 anahtarlı ara vavien bağlantısı bilen var mı?

sefaak

Üye
Selamın aleyküm meslektaşlarım. 2 anahtar ile çalışan vavien bağlantısınıbiliyorum. Ancak 3 anahtarlı ara vavien (permütatör) daha önce hiç bağlamadım. İnternetteki şemalar çalışmıyor. Daha önce ara vavien bağlayan var ise yardımcı olabilirmi?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Şöyle bir şey var.
SmartSelect_20201102-191457_Chrome.jpg

Ustam ara vavien anahtar (permütatör) ortada kalıyor yani adı üstünde arada.
1.vavien anahtara faz verdik diyelim,
Yine 1.vavien anahtardan çıkan 2 kablo permütatör anahtarın sol alt sağ alt kontağına giriyor,
Permütatör anahtardan çıkan diğer 2 kablo,
2.vavien anahtarın iki ucuna giriyor.
2.vavien anahtarın tek kontağından çıkan uç lambaya gidiyor.
Tabi lambaya nötr vermeyi unutmayalım lamba yanmaz :)

Ustam ara vavien anahtar (permütatör) ortada kalıyor yani adı üstünde arada.
1.vavien anahtara faz verdik diyelim,
Yine 1.vavien anahtardan çıkan 2 kablo permütatör anahtarın sol alt sağ alt kontağına giriyor,
Permütatör anahtardan çıkan diğer 2 kablo,
2.vavien anahtarın iki ucuna giriyor.
2.vavien anahtarın tek kontağından çıkan uç lambaya gidiyor.
Tabi lambaya nötr vermeyi unutmayalım lamba yanmaz :)
Anlattığın bağlantı benim yaptığım bağlantının aynısı. En baştaki vavien anahtar çalışıyor permütatör ve sondaki vavien anahtarın anahtar yakıp söndürmüyor

Anlattığın bağlantı benim yaptığım bağlantının aynısı. En baştaki vavien anahtar çalışıyor permütatör ve sondaki vavien anahtarın anahtar yakıp söndürmüyor
Bu durumda ya aravaviyen baglantilariniz yanlış yada arızalı.

Selamın aleyküm meslektaşlarım. 2 anahtar ile çalışan vavien bağlantısınıbiliyorum. Ancak 3 anahtarlı ara vavien (permütatör) daha önce hiç bağlamadım. İnternetteki şemalar çalışmıyor. Daha önce ara vavien bağlayan var ise yardımcı olabilirmi?
Aşagıdaki linkte fiziksel bağlantı şekli ve detay anlatım verilmiştir. Daha alttaki tabloda ise anahtarların pozisyonlarına göre devre durumu görünmektedir.

https://elektriksa.com/ara-vavien-nedir-nasil-baglanir/
Ara-Vaviyen-Kullanim-Grafigi.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri