250 V 700 mA yani 150 W Çıkış Veren Bir Güç Kaynağı Devresi Lazım

@kaygısız

600 w güç max olacak şekilde lazım.ayarlıdan da kasıt şudur.100 w ın üzerinde belirli kademelerde çıkış almam gerekiyo medikal bir cihaz için kullanıcam sağlam bir çıkış gerekli bunu için elinde not , herhangi bir bilgi olupda paylaşırsanız çok sevinirim

@kaygısız

600 w güç max olacak şekilde lazım.ayarlıdan da kasıt şudur.100 w ın üzerinde belirli kademelerde çıkış almam gerekiyo medikal bir cihaz için kullanıcam sağlam bir çıkış gerekli bunu için elinde not , herhangi bir bilgi olupda paylaşırsanız çok sevinirim

100w doğru bir kavram değil ayıklayalım. 600w 250 volttamı verebilecek eğer böyle ise 100 watı çıkş voltajının 1/6 sında alırsınız. 250/6 yaklaşık 42 voltta 100 w alırsınız. Yükünüz sabit ise kademesiz voltajı tırafoyu dimmerliyerek alabilirsiniz. Giriş ve çıkış arası izole olmasını istiyorsanız giriş 220 volt çıkış 250 volt 600w verebilecek tırafo sardırmanız gerekiyor. Sekonderi istediğiniz kademeli yaptırırsınız bir komitatörle ayarlarsınız. İzolasyon gerekmiyorsa oto tırafosu yaptırarak daha düşük maliyetle gerçekleştirirsiniz. Aradaki fark 30 volt olduğu için yaklaşık 100w lık bir oto tırafosu işinizi görür. Ayarlıdan kasıt 100w derken 100 voltu kastediyorsanız tırafonuzu saran verdiğiniz bilgilere göre zaten istediği gibi yapacaktır. Çok fazla bilgi vermediğiniz için fazla karışık oldu net amacınızı anlasam daha basit yazardım. Özel tasarım galiba güvendiğiniz anlayan birileri ile paylaşın işiniz kolaylaşır zaman kazanırsınız.
Selamlar.

en iyisi bana 500 w üzeri çıkış alabileceğim güç kaynağı eğitim seti felan lazım :/

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri