24 V güç kaynağı 800W anfi çalıştırır mı ?

merrhaba arkadaşlar elimde şu özelliklerde bir güç kaynağı var
Giriş Voltajı :100-240 V
FrekansıHz. :47-63
Çıkış Gücü W :350 W
Çıkış Voltajı :24 Vdc
Çıkış Akımı Adc:14.6 A

ancak 800 w lıkta anfi var bilgisayarın yanında kullanıcağım bu güç kaynağım anfiyi çalıştırabilir mi acaba ?

sn best_serdar elindeki güç kaynagı ile o anfi çalışır. Senin güç kaynagın 350W bu yaklaşık olarak dogrudur ama anfin 800W olması dogru olmaya bilir ki sanmam anfilerin üzerinde yazana bakmayacaksın sen o güç kaynagını bagla pc dende sesi max nekadar açabilecegine bak sesi fazla bogmayan güzel bir anfi olur sana

olur inş. ama ses sistemleri üzerine 3 ay çalıştım ve orda ögrenmiştim bu olayları bak mesela sana bir örnek vereyim anfinin üzerinde 1000w yazıyor ama fiyatı 120 dolar :) böyle anfiler de gördüm ben :) muhtemelen senin anfinde üzerindeki deger kadar bir andi degildir çünkü üzerinde yazanla kendi degeri aynı olan anfiler çoook pahalı oluyor. sana tavsiyem güç kaynagını anfiye bagla ama şöyle bir şey var anfinin girişi 24vdc mi eger degilse onu 12vdc ye ayarla ama ayarlama işlemi için bir devre yapmak gerekirse yani güç kaynagı sabit 24vdc ise sonradan kullanacagın devre 350w a uygun malzemeler seçilerek düzenlenmiş olması gerekiyor.
ses de belki biraz bogulmalar fln olabilir çünkü pc nin ses kartını kullanacaksın ses ayarında belli bir noktayı seç ve onun üzerine çıkma benim tavsiyemdir böyle yaparsan daha güzel ses alırsın. bide sana şuan benim yaptıgım şekli söyleyeyim bende senin gibi güçlü bir ses sistemi pc ye bagladım ama ses çıkışını pc den degilde pc nin yanında verilen 2 adet speker üzerindeki strero çıkışından aldım böylece ses kartına yüklenmemiş oldum ama şöyle birşey var eger speker in sesini sonuna kadar açarsam ve ses sisteminin sesinide ortayı biraz geçersem ses artık bogulmaya başlıyor artık burdan sonrasıda müzik dinleyecek kişiye kalır :) yani kendine göre pc nin çıkış sesisni, eger benim gibi yaparsan speker in çıkış sesini, bide sonradan ekledigin sistemin sesini düzgün ayarlamalısın

sn. mustafa :) bu kadar bilgii çok bile fazla iyiki aynı şehirde yaşıyoruz :) verdiğin bilgiler için saolll

sn. bursa pmpo değeri derken ?

yani 800 watt'lık gerçek değerli bir amplifikatöre preamfi olarak kullanılabilir demektir. tabi üzerinde 800 w PMPO yazıyorsa...

muhtemelen o anfi 12v tur.ona dikkat edin.bir ikincisi anfilerin cıkış gücünü en çok etkileyen olay güç kaynağının güçlü olmasıdır.günümüzde gerçek 800 wattt anfilerle düğün yapılıyor.etiketlere inanmayınız gerçek anlamda 80 watt bile cıkış vermeyebilir.elinizde örnek veriyorum 800watt anfiniz varsa 800wattlık güç kaynağınız olursa 800watt cıkış alabilirsiniz.400wattlık güç kaynağıylada çalıştırabilirsiniz ama anfiniz 800watt olsa bile cıkışınız max 400 watt olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri