25 lik sigorta 2 UFO çalıştırmiyor

Tayfun54

Üye
25 lik sigorta alıcısı 2 priz takılı 2 tane elektrikli UFO var 1 saat kadar çalışınca atıyor sigortayi 32 lik taktım ana panoda attı bu sefer de 3/5 saat sonra tek ufo çalışınca problem olmuyor çözüm ne olabilir 3 fazlı sigortadan tek faz alıp köprüyle 4 sigorta bağlanmış başka 25 lik sigorta takip her ısıtıcı için 1 sigorta yapmak doğru olur mu
25 lik sigorta alıcısı 2 priz takılı 2 tane elektrikli UFO var 1 saat kadar çalışınca atıyor sigortayi 32 lik taktım ana panoda attı bu sefer de 3/5 saat sonra tek ufo çalışınca problem olmuyor çözüm ne olabilir 3 fazlı sigortadan tek faz alıp köprüyle 4 sigorta bağlanmış başka 25 lik sigorta takip her ısıtıcı için 1 sigorta yapmak doğru olur mu
25 Amperlik 1 sigortayla 2 elektrikli ısıtıcı çalışmaz mi nasıl yapılabilir

Ekli dosyalar

• IMG_20230131_180040.jpg
    IMG_20230131_180040.jpg
    254.8 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20230131_175932.jpg
    IMG_20230131_175932.jpg
    475.8 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20230131_180129.jpg
    IMG_20230131_180129.jpg
    314.2 KB · Görüntüleme: 31
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar.
Sigorta değerini yükseltmek yerine ikinci UFO için ikinci bir sigorta tahsis etmek daha uygun olacaktır.
İlave olarak mevcut sigortaların bağlı olduğu fazdan değil,
Diğer fazlardan birinden bir tane sigorta daha ekleyerek ufoyu beslemeniz uygundur
Başka faz kullanmadan aynı faza sigorta eklesem yine atma yaşanır mı

Dua edin ki sigorta atıyor. Isıtıcıların gücünü söylemişsiniz ama 32A sigortayı attırabildiklerine göre yüksek güçlü ısıtıcılar demekki. Biraz daha zorlarsanız tesisatı yakarsınız. Olması gerekeni arkadaş söylemiş.

Okurken problem yaşadım, anlayamadım. Maç izlerken yorumları okumamak gerek :D

güzel insan, sen hiç aynı çanaktan yemek yiyen köpek gördün mü? peki yemek çanağını köpeğin önünden almayı hiç denedin mi? yada ikinci bir köpeğin yemek çanağına yanaşınca ne olduğunu?
şimdi gelelim senin köpeklere. ikisi birden aynı çanaktan yiyince kavga ediyorlar (sigortan atıyor) sen bu köpeklerin ikisini de seviyorsun kavga etmemeleri için ikisine de ayrı çanakta yemek vereceksin (iki ayrı hattan) yine de ben aynı çanaktan yemek vereceğim çanağı biraz daha büyütürüm dersen (sigortayı büyütürsen) yine de kavga ederler. bak yukarıda @Mustafa KABADAYI ustamız çanakları ayır demiş. biraz usta lafı dinle. çanağı büyütmen hiç bir işe yaramaz.

Isıtıcılar için direk hat uygun kablo ve B tipi uygun amper siğortalarla ile çözüm olur .

1 - Ufo kaç amper ?
2 - Tesisat kablonuzun kesiti ? priz kablosu 2.5 mm2 olur ( kablo özelliğini yıtırmaye başlamıştır .)
3 - Priz kaç amper ? ( 16 amper olur priz nasıl yanmamış )

İyiki atmış . yoksa yangın .
Kaçak akım koruma yokmu ? 30mA ve 300mA
vs gibi bilğiler ?

Isıtıcılar için direk hat uygun kablo ve B tipi uygun amper siğortalarla ile çözüm olur .

1 - Ufo kaç amper ?
2 - Tesisat kablonuzun kesiti ? priz kablosu 2.5 mm2 olur ( kablo özelliğini yıtırmaye başlamıştır .)

vs gibi bilğiler ?
Müdür geldi, denetlemeye başladı. Hızlı cevap bekliyorum abim için :D

1 - Ufo kaç amper ?

vs gibi bilğiler ?
Priz kaç amper derken ev değil iş yeri priz için 25 amper sigorta bırakılmis 2 tane priz için toplamda 1 sigortaya 2 priz bağlı başka bir şey takılı değil kaçak akım var da kaçak akimlik bir durum olmuyor ki takılı sigorta 2 elektikli ısıtıcı çalıştırmiyor uzun süreli 1 tanede problem olmuyor 2 tane çalıştırmak istiyorum ben

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri