24'' ekran, 1920x1080 olmuyo

cancan_23

Üye
24'' ekran, çözünürlük 1920x1080 olmuyo
özellikler kısmında en fazla 1600x1200 olabiliyor
ekran kartı anakarta tümleşik ati radeon hd 4250
anakartla ilgili tüm güncelleştirmeleri yaptım.
ekranı laptop bağladığımda problem yok çözünürlük 1920x1080 oluyor.
soruyu ne kadar doğru sordum bilmiyorum
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Tümleşik ekran çipseti yetersiz , harici bir ekran kartı alman lazım.

ekran kartı yetersiz kalıyor. yeni bir ekran kartı lazım

teşekkürler..
bi de anakart özelliklerinde;
HDCP ile Full HD 1080 Blu-ray desteği için tümleşik HDMI/DVI bağlantı noktaları yazıyo. kasaya HDMI-HDMI ile bağladım monitörümü. 1080 falan yazıyo pek de anlamıyom ama bir anlamı var mı
acıkcası bi de ekran kartı almak istemiyorum..

ideal çözünürlükte kullanamazsın. o/b ekran kartları profesyonel kullanım için uygun değildir. cpu'su yetersiz kaldığı için o çözünürlüğü açmaz.

arkadaşlar sorunu hallettim çözümü şu şekilde aynı sorunu yaşayan arkadaşlarn da öğrenmesi için yazıyorum bi siteden aldığım bilgiyi aynen yazıyorum:

''Merhaba hayırlı olsun öncelikle aynı monitor bendede var ve çok memnunum yaşadığın sıkıntıyı bende yaşadım çözümü:
şu catalyst control center'ı aç orada masaüstü & ekranları diye bir sekme var ona tıkla,
açılan sayfada sol altta küçük bir monitor simgesi var sağ tıklayıp yapılandır de,
karşına DTV(HDMI) sayfası gelecek bu sayfa içerisinde 3. sekme yani ölçekleme seçeneklerini aç,
eğer bu sayfada Masaüstü çözünürlüğü DFP çözünürlüğünüz ile başlayan cümlenin yanında tik yoksa oraya bir tik at,
ve hemen üstteki çubuğu en sağa çekip uygula de bu kadar umarım çözülür benimki böyle çözüldü kolay gelsin ''

burada söz edilen monitör S243hlbmii dir.

On board da olsa hd4250 ekran kartı yüksek çözünürlükleri gösterebilir. Hatta 1.7GB a kadar ekran belleğinide destekler. HDMI bağlantısını kullanmanız iyi olmuş, doğrudan dijital çıkış monitöre gittiğinden, Analog-Dijital ve Dijital-Analog sinyal çevrimleri yapılmamıştır. Çözünürlük ile ilgili problemlerde ekran kartının ayar penceresinden işlem halledilebiliyor. Bu gibi sorunlarda monitör ile windows arasındaki anlaşmazlıklardan kaynaklanıyor. iyi günler dilerim.

cancan_23 çok teşekkür ederim verdiğin bilgiden dolayı çok işime yaradı aynı sorun bende de vardı senin sayende bir aydır pcyi böyle kullanıyordum yarım ekran şeklinde tekrar teşekkür ederim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri