2 tur dönüp duran asenkron motor

dethrone

Üye
elimde söyle bir senaryo var 500 kW motor inverter ile calisiyor fakat start alamiyor. 2 tur dönüp duruyor. inverter ya da pano da bi sorun olmadığını kabul edersek neden böyle yapiyor olabilir . klasik bir izolasyon problemimi acaba?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İnvertör motor arasında, geri besleme (dönüş kontrol) encodr vs. varsa, motorun kalkdıgını döndüğünü görmıyor olabilir.
Motor ınvertöre tanıtılmamış olabilir.(ototune yapılmamış)
450 kw. lık bir kompresör ılk defa devreye alındıgında benım başıma buna benzer olay gelmişdi. Motor start aldıgında;invertör üzerinde bir röle çekeip, motor çalışdı kontağı veriyordu.Montajda, yanlış termınale giriş yapıldıgından motor kalkıyor az sonra duruyordu.
Klasık yorumların dısında bilgi vermekistedim.Motorda sıkışma, vs vs bilgi ve ayarlarada bakmak lazım tabikii...

ben hiç görmedim gören varmı ? 500 kw motor..
ne demek istediginizi anlamadım.
İnvertör motor arasında, geri besleme (dönüş kontrol) encodr vs. varsa, motorun kalkdıgını döndüğünü görmıyor olabilir.
Motor ınvertöre tanıtılmamış olabilir.(ototune yapılmamış)
450 kw. lık bir kompresör ılk defa devreye alındıgında benım başıma buna benzer olay gelmişdi. Motor start aldıgında;invertör üzerinde bir röle çekeip, motor çalışdı kontağı veriyordu.Montajda, yanlış termınale giriş yapıldıgından motor kalkıyor az sonra duruyordu.
Klasık yorumların dısında bilgi vermekistedim.Motorda sıkışma, vs vs bilgi ve ayarlarada bakmak lazım tabikii...
her zmanki gibi cok yararlı bilgileriniz için teşekkür ederim.

%150 üzerinde akım çekiyorsa duruşa geçer. heralde kendiliğinden durmuyordur arızaya geçiyordur. yokmuydu arıza kodu açıklama falan?

Forum istatistikleri

Konular
128,385
Kullanıcılar
450,271
Son üye
plcotomasyon-1

Yeni konular

Geri