2 Trafolu kompanzasyon nasıl olur

2 trafolu sistemi kompanze etmek için bence kök hücre girişinden OG akım trafoları ile kompanzasyon yapmalısınız.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kök hücreden troid al akım trafosu veya hücrede ki koruma akım trafosu çift sekonder çıkışlı ise ölçümü buradan alıp trafoları kompanze edebilirsin.

2 trafoda yükte çalışmıyor ise,hangi metodu uygularsanız uygulayın,sağlıklı bir kompan-
zasyon yapma şansınız yoktur ( akım trafosu ölçüm sınırı nedeniyle ).
En kestirme ve sağlıklı yol,trafoları ayrı ayrı kompanze etmektir.Korkunun,ecele faydası
olmaz.

Son düzenleme:
2 trafoda yükte çalışmıyor ise,hangi metodu
uygularsanız uygulayın,sağlıklı bir kompan-
zasyon yapma şansınız yoktur ( akım trafo-
su ölçüm sınırı nedeniyle ).
En kestirme ve sağlıklı yol,trafoları ayrı ayrı
kompanze etmektir.Korkunun,ecele faydası
olmaz.
İddalı bir cevap olmuş,ama ben olsam bu kadar iddalı konuşmazdım.
Çünkü yapılan örnekleri var,üstelik tek trafolu OG kompanzasyon yüksüz durumda kompanze ediyoruz.

Kaç kva 1600-2000-2500 mü ? Adres verebilirmisiniz ? 2 trafolu olsun lütfen.Konumuzun ,2 adet
2500 kva olduğunuda unutmadan.Ben,OG den kompanzasyonun da çok elzem olmadığını iddia
ediyorum.Hatta,fantazi olarak görüyorum.2 trafonunun ,toplayıcı akım trafosu üzerinden tek
kompanzasyon çalıştırmasını da yine fantazi olarak görüyorum.

Son düzenleme:
1250 kVA iki adet Senkron bağlantılı trafoyu aynı yöntemle kompanze yaptım.sorun yok.imalat olmadığı zaman trafoların yükü sadece aydınlatmalar ve bilgisayarlar devrede oluyor.%12 reaktif %9 kapasitif oranları şuan.40/5 o.g akım trafosu ile ölçüm alıyorum

Paralel bağlı demek istediniz heralde.Kompanzasyonda arıza olmayacağını kim garanti etti ? Projeyi çizen,düğmeye basan olsaydı,böyle bir proje çizmezdi.

Aynı marka aynı güç dyn11 bağlantılı alçak gerilimi paralel.Projesinde hiçbir sakinca olacağını tahmin etmiyorum.Örnekleri çok.Sakincası olsaydı kabul etmezlerdi.Sayaç bir adet og tarafından okunuyor.Arızada arasıra oluyor tabii.kontaktörün kontakları arasıra yapışıyor. Kondansatör lerin ömrü bitiyor.v.s

Projecilik başka,işletmecilik başkadır.Umarım,bu sohbeti acı bir şekilde ! hatırlamazsınız.Sizin
karşılaşacağınız sorun,çizeninde ,tasdik edenin umurunda bile değil.

Biz burada fikir alışverişi ve çözüm yolları üretmek için deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri