2 kontaktorle yildiz üçgen nasıl yapılır

Peogeot307

Üye
2 kontaktorle yildiz ucgen bağlantı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Konuyu takip ediyorum.

Cepten girmiyorsan aşağıda benzer konulara göz at, cepten giriyorsan forumda ara ;).

Ben hiç kontaktörsüz ,rölesiz yıldız üçgen çalıştırıyorum.

kontaktörler çekili haldeyken beki bir güç ile çekerler kontakların sıkı olması için mevcut uygulamada yardımcı kontaklar kullanılmış kontaktör çekiliyken kontaklara uyguladığı güç ile bırakmış haldeki yardımcı kontakların birbirine uyguladığı güç aynı değildir sıkıntı olur gevşek kalır bir süre sonra kontaklarda ısınma başlar

30-40 yıl kadar önce, SIEMENS in 3TA16 dıye konraktörleri vardı.
5 açık, 5 kapalı kontak bulunurdu.Birinci kontaktöru Şebeke, 2. kontaktör devre dışı konuda ıken kapalı kontaklarından yıldız, ve 2. kontaktör çektiğinde üçgen olarak olabilir.
Bu gibi Amerıkan bilmeceleri ile milletin akl sevıseini ölçmekden memnun mutlumu oluyorlar.

Evet bende arastirdim bir kac yontemle yapilabiliyormus.

Ve tercih edilmemeside neden gayet açık şekilde ortada. Bence kasmaninda hic geregi yok. En guzeli 3 kontaktorle gayet guzel calisiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri