2.el trafo

arkadaşlar 50 mvalık 154kv./380v. ve
2500kva lık 34.5kv./6.4kv trafo bulmam lazım bana
yardımcı olabilecek varsa şimdiden çok teşekkürler....

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba. 2. el değil ama 2500 kVa için fiyat verebilirim.
20 den az mesaj olduğundan özel mesaj atılamıyormuş.
mail adresinizi verirseniz dönebilirim size
İyi günler

bu arada 50 MVA lık AG si 38 V olan bir trafo imalatı yapılamaz.
Ag si 0,4 kV olarak imalat edilebilen en yüksek güç 4 MVA dır.
Bir hatanız olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu arada 50 MVA lık AG si 38 V olan bir trafo imalatı yapılamaz.
Ag si 0,4 kV olarak imalat edilebilen en yüksek güç 4 MVA dır.
Bir hatanız olabilir.

hatam yok ama detay şu top changerli 8 kademeli ark ocağı için lazım ag tarafı 380----170 v arası 8 kademeli olacak teşekkür ederim..

hatam yok ama detay şu top changerli 8 kademeli ark ocağı için lazım ag tarafı 380----170 v arası 8 kademeli olacak teşekkür ederim..

ukalalık yapmak istemem ama AG tarafındaki nominal akım 72 kA.
Bunu sürekli çalışmada taşıyabilecek bobini geçtim ag barası yok demek istiyorum

ukalalık yapmak istemem ama AG tarafındaki nominal akım 72 kA.
Bunu sürekli çalışmada taşıyabilecek bobini geçtim ag barası yok demek istiyorum

ark ocaklarında kullanılan trafolar özeldir çıkısında su soğutmalı özel tip bara flex kablo ve elektrod tutucular olur.
anlık akımlar 100 KA. kadar vurabililir. akımlarda özel rogowski coil diye tabir edilen bir sistemle ölçülür.
her faza ait bu akım bilgisi ayrı ayrı kullanılarak elektrodlara hidrolik veya elektromekanik olarak kumanda edilir.

ark ocaklarında kullanılan trafolar özeldir çıkısında su soğutmalı özel tip bara flex kablo ve elektrod tutucular olur.
anlık akımlar 100 KA. kadar vurabililir. akımlarda özel rogowski coil diye tabir edilen bir sistemle ölçülür.
her faza ait bu akım bilgisi ayrı ayrı kullanılarak elektrodlara hidrolik veya elektromekanik olarak kumanda edilir.

evet bunu biliyorum ama anlık akım 100 kA bulabilir diyosrunuz
ben yukarıda nominal 72 kA diyorum. Sürekli olarak 72 kA.
Ark ocaklarında sürekli olarak değil ısıtma anlarında kısa devrede çalışılır. Dolayısıyla açma kapama sayısı da çoktur. ama sürekli olarak 72 kA den bahsedemeyiz. Kastım buydu
Bilemediğim bir şey de olabilir ama sürekli halde 72 kA ütopik bir şey.
Kema kısa devre testinde 5 saniyeliğine uygulanır gibi geliyor :D
sürekli çalışmada hayal edemedim

evet bunu biliyorum ama anlık akım 100 kA bulabilir diyosrunuz
ben yukarıda nominal 72 kA diyorum. Sürekli olarak 72 kA.
Ark ocaklarında sürekli olarak değil ısıtma anlarında kısa devrede çalışılır. Dolayısıyla açma kapama sayısı da çoktur. ama sürekli olarak 72 kA den bahsedemeyiz. Kastım buydu
Bilemediğim bir şey de olabilir ama sürekli halde 72 kA ütopik bir şey.
Kema kısa devre testinde 5 saniyeliğine uygulanır gibi geliyor :D
sürekli çalışmada hayal edemedim

p=UxI İSE I=P/U I=50.000.000 / 400 =125.000 A = 125KA. basitçe budur 3 faz olduğu içinde / 3 dersek 42.666KA.

basitçe masitçe değil hocam. bu başlığa da bişi yazmam daha. internette bilmişlik taslayan tiplerden olmadım hiç
S=karekök(3)*U*I dır formülasyon I da burdan 72168 Amper olur
olsun hadi 42 kA olsun,
varsa bunu nominal olarak taşıyacak trafo bulursan bizle de paylaş öğrenelim
Kolay gelsin
Ag si 0,4 kV olup imal edilebilecek en yüksek güç 5 MVA dır ki onu da anca bakırla yaparlar. Belki yanaşmazlar bile.
He bu benim bildiğim. Eğer varsa böyle bir trafo etiketini fotosunu bilgisini paylaşacak biri olursa saygı duyarım teşekkür ederim bir şey öğrettiğinden ötürü

Eski bir konu ama , bilginin eskisi yenisi olmaz diye bende bir şeyler eklemek istiyorum. Mustafa Bey bahsedilen konuda haklıdır , zira Ark ocaklarında 300MVA 'ya kadar trafolar üretilmekte ve AG çıkışları 900V'a kadar düşebilmektedir.

Arkadaşımız sürekli akımdan bahsetmiş , ben bizzat sürekli akımda 120kA çalışan bir trafosu olan ark ocaklı tesiste çalıştım. Bu trafoları standart dağıtım veya güç trafolarıyla karıştırmamak lazım , zira bunlar darbeli yükte çalışabilecek şekilde tasarlanmış , özel üretim trafolardır.

mustafa hocam izmirde egesim diye bi firma var. adamların işi bir fabrikadan trafo alıp diğer fabrikaya satmak. özellikle aradığınız ark ocağı trafoları alış satışı çok yapıyorlar.internetten telefon numaralarını bulup arayabilirsiniz. ark ocağı trafosu alırken mümkün mertebe sekonder gerilimi yüksek tutmakta fayda var. çünkü ilerde kesin elektrot tüketimi gündeme gelecek, keşke sekonder gerilim biraz daha yüksek olup sekonder akım biraz düşük olsaydı da elektrot tüketimini azaltabilseydik düşünceleri akıldan geçecek. siz sekonder gerilim 380-170V demişsiniz 380 bana biraz düşük gibi geldi bu nedenle yazmak istedim.sekonder gerilim 600V un üstünde de genelde panel delinmeleri, elektrot kırılmaları başlıyor.ocağa uygun trafo seçmek gerek tabiki.herkez akıl veriyor diye düşünmeyin birazda karşılıklı fikir alışverişi için yazdım :D

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,174
Son üye
zemred

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri