2 adet start stop butonu ile 60 kw motoru ayrı yerlerden kumanda?

elimde 60 kw bir motor var bunu ayrı yerlerden kumanda etmem gerekiyor fakat starda motor devreye giriyor her iki stop butonuna basınca devreden cıkmıyor stopları seri startları paralel baglıyorum olmuyor mümkünse yardım

stop düğmesine basınca devreden çıkmıyorsa buton baglantısını kontrol et kabloları yerinden çıkmış olabilir

tesekkur ederim ama kabloları kontrol ettm yinede çalısmıyor.

stopları paralel bağlamışındır.stopları seri bağla.startları paralel bağla

stopları paralel bağlamışındır.stopları seri bağla.startları paralel bağla

mustafa şimdi stopları seri startları paralel baglıyoruz lakin 1 stop dügmesi devreye giriyor digeri girmiyor tam olarak bunu nasıl seri baglıycaz

elimdeki 3 kabloyu nasıl tam olarak baglıycam cevap yazarsan cok sevincem

stop butolarındaki kontaklar normalde kapalı degil mi? ilk aklıma gelen bu...

normalde acık kontaklar arkadaşim ben bunu ilk başta caliştırdım ama bir daha aynı şekilde caliştıramadım 1 start stop ile calişiyor 2nci start dtopları takınca startda kontaktör cekiyor ama stopa basınca bırakmıyor ancak 2 stopa birlikte basmam gerekiyorki devreden cıksın kafayı yiycem mümkünse acil yardım

butonun bozuktur ozaman.ölçü aletiyle kontrol et

slm arkadaş birinci stobun çıkışını ikinci stobun girişine 2. stobun cıkışını 1.start ve2. starta paralal bağlayacaksın kolay gelsin

elimde 60 kw bir motor var bunu ayrı yerlerden kumanda etmem gerekiyor fakat starda motor devreye giriyor her iki stop butonuna basınca devreden cıkmıyor stopları seri startları paralel baglıyorum olmuyor mümkünse yardım

kiliteme ucunu her stoptan ayrı ayrı alıyorsan
yada kilitleme ucu birinci stoptan alınıyorsa
eğer problem orda
bağlantını şu şekilde yaparsan......

kilitlemeyi ,seri bağlı olan stopların,kumanda fazı ilk girilen stop değilde ,
seri bağlanan ikinci stoptan alırsan
problemin çözülür

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar