19 volt 3 amper 100 watt güç kaynağı

Öncelikle devreniz seri regülatör olduğundan dolayı en iyi SMPS den daha az gürültü yayacaktır. Ancak seri regülatörlerin doğasındaki en büyük problemle karşılaşacak ve muhtemelen yeterince iyi soğutamayacaksınız. devredeki transistörleri paralel de bağlasanız yaptığım kabaca hesap sonunda 42 Watt lık bir kaybınız olacaktır. (19Volt 3Amper çekildiğinde ve Şebeke gerilimide 220 iken). Yapmayı planladığınız devrede küçük bir kaç değişiklikle trafo ile gerilimi düşürdükten sonra step-down (gerilim düşürücü SMPS) konvertör yapabilirseniz çok daha verimli çalışabilecek ve çıkış gerilimide son derece regüleli ve kısa devrelere karşı dayanıklı bir devreniz olabilir. Google da direkt olarak step-down convertör diye arattırırsanız binlerce devre bulabilirsiniz.

söylediğiniz herşeye sonuna kadar katılıyorum ama siz beni yanlış anladınız sanırım. benim söylemek istediğim dc devrelerde P=V.I birim olarak P= V.A dir ama gösterimde W olarak gösterilir. bunu söylemek isteöiştim. Neyse konuyu daha fazla dağıtmyalım
saygılarımla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…