160W civa buharlı veya 250W sodyum buharlı ampül yerine tasarruf ampülü kullanma?

Merhaba arkadaşlar,

Park aydınlatması için 6m direklere armatürle beraber 160w civalı ya da 250w sb ampul kullanıyoruz. Bu ampüllerin yerine 45w lık tasarruf ampülükullansak aynı aydınlatmayı elde edebilirmiyiz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
160w-250w ampullerin kaç lümen.....45w tasaruf ampulerin kaç lümen
lümen hesabıyla kaç adet 45w ampul kullanman gerekli bulursun .kolay gele....

lamba normal 250 wlık sodyum buharlı lamba ben bu lambanınişini görebilecek tasarruf ampülü istiyorum 45-60-ya da 80 w lık hangisi uygun olur

Arkadaşlar, ben de 5 m yüksekliği olan, 20'şer metre aralıklı direklerde kullanılan 125 W sodyum buharlı lamba yerine kaliteli spiral tasarruf ampülü düşünüyorum. 32, 55, 65 W hangi değerde kullanmalıyım?

125 W sodyum buharlı lamba yerine 5 m yüksekliği olan direklerde kaç W spiral tasarruf ampülü kullanabilinir? (32-55-65 W?)

daha önce denemiştik şimdi tasarruf ampulunun kaç w olduğunu hatırlamıyorum ama sodyum buharlı ve civa buharlı ampulun ışığı kadar canlı ışık olmuyor

Selamlar,bir çevre aydınlatma sistemimiz var.Sistem 3 fazla besleniyor.RST dağılımı da denge de.Kullanılan aampül 250W civa buharlı.bir linyede toplam 12x250W Lık güç bulunuyor.Toplamda 6000 W yani.
Sorun şu;böyle bir sistemde 30A gibi akım çekiliyor.Hesaplamalarıma göre sorun yok gibi ama bu 30A çok fazla.Sizce neden kaynaklanabilir ve çözümü ne olabilir...
Şimdiden teşekkürler...

Balastlarınız çok kalitesiz ( Cosq = o,30 ) ise olabilir.Armatürlere kondansatör bağlayarak,akımı düşürebilirsiniz.12x250=3000 yapar.

125w civa buharlı yerine 55w az sarfiyatlı kullandım .
yaklaşık aynı seviyede bir ışık aldım.ama civa buharlı gibi canlı olmuyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri