15kW invertör 22 kW motor

Ertug_TR

Üye
Sayın Üyeler;
15 kW'lık invertörle tam güçte çalışmayan 22 kW bir motoru sürebilirmiyim(.Fan uygulaması).Şimdiden teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kesin olmamakla birlikte Çalışırtırılabilir kanaatindeyim. Fakat tavsiyem motoru direk bağlantıda (fan uygulaması yaparken)kaç amper çekiyor bir ölçün ondan sonra inverterın max. çıkış değerlerine bakın. Eğer karşılıyorsa bağlantınızı yapın.

inverter lerde kw cinsinden değer verilerek isimlendirilsede işin aslı tamamen nekadar akım çekileceği ile alakalıdır yani kaç kw motor bağlanırsa bağlansın akım limitler içinde ise yani inverter de verilen akım yük akımından büyükse istediğiniz motoru çalıştırabilirsiniz hatta siemenste ağır şartlarda 5,5 kw yazan inverter normal şartlarda 7,5 kw olarak geçmektedir abb de ise kw cinsinden değer hiç verilmez sadece çıkış akımı cinsinden inverter etiket değeri yazar,

İnverterin maksimium akımı aşılmadıkça problem olmaz iverter kendini devreden çıkarır.yükü verimli besleyemezsiniz.aksi halde inverter motoru çalıştırır.

22kw motorun işletme şartlarındaki akımı invertör çıkış akımından küçük olduğu sürece çalıştırabilirsin.Ben 11kw motoru 7,5kw ile 5,5kw motoru 4kw ile çalıştırıyorum.Bu işlemi şubat 2009 da yaptım şu ana kadar sorun çıkmadı(bu süreçte frekans ayarı yapıyorsan zaten 22kw ın akımı işletmede çalıştığından düşük çıkacaktır.şu anda onlarca motorum bu şekilde çalışıyor.

Normal pratik olarak baktıgında olması gerekiyor ama taoriye geldiginde sürücüler kendilerini girilen akım ve girilen kw göre ayarlarlar bu yüzdendirki sen 15 kw bir sürücüye 22 kw sın sen diyemezsin dogal olarakta verim alamayacaksındır.devirsel olarak yani hz cinsinden düşük hz calıştıracagı icin tam maksimum hıza erişemeyecektir oda senin işine yaramayabilir.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler bencede olur gibi geliyor bağlayıp denemek lazım,kolay gelsin!!!

aslında burda cihazın markasıda önemli. bazen bazı marka ve modeller moturun stator direncini okuduğu için aşırı yük, aşırı akım verebilir. birde cihazın operation mode u scalar olması lazım.iyi çalışmalar

22kw fan motoru ilk kalkınma anında yükü çok fazla olacağından devir alana kadar normal devir çalışma akımından daha fazla akım çekecektir buna da dikkat etmek lazım bence

22kw fan motoru ilk kalkınma anında yükü çok fazla olacağından devir alana kadar normal devir çalışma akımından daha fazla akım çekecektir buna da dikkat etmek lazım bence

hız kontrollerde kalkış amperini istedğin gibi ayarlarsın , hiçbir sorun çıkmaz.sadece rampa süresini biraz daha uzun tutarsın

ben şuan 15kw altivar 61 ile 18.5kw motoru çalıştırıyorum.her hangi bir sorun yok motor ortalama % 60 yükte ve frekans coğu zaman 80 hz de çalışıyor

ayrıca tam tersi uygulamalarımda var 11 kw altivar 31 4 kw motoru çalıştırıyorum.burada dikkat etmen gereken hız kontrol parametrelerini doğru ayarlaman.motoru koruması için

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri