15 KW Motor Yıldız Üçgene Geçiyor Fakat Düşük Devirde Dönüyor

yunus_ ' Alıntı:
motor klemensinden motora 2 uç gidiyor sargılara yanındaki motor böyle değil onda tek kablo gidiyor termik atmıyor kondaktör bırakmıyor motor sıkışıyor sıkışıklık bitince tekrar yeniden çalışıyor bağlantı lar iyi üçgende her iki kabloyada 380 geliyor
sımdı resım bana bır seyler anlattı ama sımdı olcu aletımı uzatıpta olcemedım.sımdı yunus kardes bu ucları sen bagladıysan bu ucların baglantısını dıger motorlarla kontrol et vede bu eger yanılmıyorsam bana sunu dıyor yunus kardes sen bu motoru yanlıs baglamıssın.o yuzden sıstemın calısmıyor.simdi genelde yıldız ucgen motorlarda ust uc mavı renk ıse alt ucta mavı renk yapılmaktadır bu mantıkla yaklastıgımda devreye sızın kabloların farklı yerlerde
daha da emın olabılmenız ıcın sımdı panodan gelen 6 kabloyu yazarak sokunuz vede motor sargılarını kontrol edınız .
benım sızın gonderdıgınız fotografa bakınca ust sıradakı kabloları aynen bırakıp alt sıradakı kabloları sıyah kahve vede mavı olarak yer degıstırmenızı vede ondan sonra tekrar denemenızı tavsıye edecegım

Ekli dosyalar

• cofaso5869.rar
    25.1 KB · Görüntüleme: 0
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
makina şemasının panosunun ve motor klemensinin resimleri aşşağıdadır motor klemens şemasındaki kesik çizgiler sargıları belirtiyor

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

yunus kardeş arkadaşlarında dediği gibi senin proplemin motor sargı uçlarında klemens bağlantın da eğer bunlarda bir proplem yok diyorsan motor sargıdan yeni geldi dedin senin motorunun sarımı esnasında hata var derim
çünkü motorun spirlerinde eksik sayma veya eklerde hata bunun yanında tel kesitlerinde yanlış ölçüm yapılarak sarılmışsa sen o motora hiç birşey yapamazsın tekrar sarıma göndermen gerek yada bobinajcını çağır o baksın derim ben

motor sargıya gitmedi motor bobinine klemensten iki kablo gidiyor diğerleri biraz farklı onlarda tek kablo gidiyor ve kalın benim dikkatimi dağıtan motor işlem yaparken duruyor sonra işlem bitince üçgen devresinde tekrar kalkış yapıyor hiç bir şey olmamış gibi sanki mıknatıs gibi bir şey tutuyor sargılar manyetik etki yaparmı çok taktım ben bu arızaya

yunus kardeş iki kablodan kastını anlamadım 15kwlık motorun klemens kapağından motora 6 tane kaplo bobinlere gider oda yıldız üçgen bağlantı için bunun dışında diğer motorlarda tek kablo diyorsun kw düşük olsa yıldız köprüsü içerde yapılmış diyeceğim ama tek kablo ve çift kablonun kesiti nedir kaç çarpı tek damarmı onu ben anlamadım bira konuyu açarsan yardımcı olabilirim

bunun yanında sargıda manyetik bir alan oluşması lazım biz buna kutuplaşma yani n-s kutupları diyoruz kutup sayısına göre motorun devri meydana gelir

sayın arkadaşım daha önce dediğim gibi,her renk bi faz olmalı.senin çiziminde bi bobine aynı fazı bağlamışsın .bunu değiştirmelisin. renkleri klemens te karşı karşıya bağla (aynı bobin ucuna değil) 3 rengide karşılıklı bağla.

ewet kardeşim senin hatan kesinlikle aynı bobine aynı fazı bağlaman bağlaman gereken bağlantı kutusundaki karşılıklı terminalleri aynı renk kablo ile bağla üçgen bağlantını yağmış olursun. şu an resimde bağlamış olduğun üçgen bağlantı yanlış. Yani kahvenin karşıdana kahve,mavinin karşısına mavi, siyahın karşısınada siyah gelmeli.

oky85 ' Alıntı:
ewet kardeşim senin hatan kesinlikle aynı bobine aynı fazı bağlaman bağlaman gereken bağlantı kutusundaki karşılıklı terminalleri aynı renk kablo ile bağla üçgen bağlantını yağmış olursun. şu an resimde bağlamış olduğun üçgen bağlantı yanlış. Yani kahvenin karşıdana kahve,mavinin karşısına mavi, siyahın karşısınada siyah gelmeli.
bu sölenen şekildede bağlantı yaptım hatta şuan öyle motor yüke girmiyor ve devri düşük gürültü yok

ARKADAŞIM SENİN MOTORDA SARIM SORUNU VAR BOBİNAJCI SARARKEN HATALI YAPMIŞ OLABİLİR
U V W VE X Y Z UÇLARINI DIŞARDAN ÖLÇEREK ANLAYABİLİRSİN

Arkadaşlar benmi yanlış anladım umarım yanlış anlamışımdır motor klamensinde aynı renkli kablolar karşılıklı gelmemeli. Arkadaşımız motorun bobinajcıdan gelmediğini söylüyor o zaman motor klamensinde bağlantı hatası olmamalı
motor rulmanlarında bir sıkıştırma varmı ona bak derim
Birde pens ampermetre varsa motor çalışırken herbir fazdan çekilen akımları yıldız ve üçgen çalışırken kontrol et

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri