12volt 7ah akü 10 amper ile çalışan cihazı çalıştırır mı ?

Arkadaşlar 12 volt 10 amper ile çalışan bir cihaz var. Bu cihaza 12 volt 7 ah bir akü bağlasam bu cihaz sorunsuz çalışır mı ? Bir arkadaşım çalışacağını söyledi ancak emin değilim.
Bu cihazda 12 volt 10 amper

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
cihazınız nedir ki? nerde 10 amper kullanır kaç amper tüketir bilemeyiz

Çalıştırır ancak 15-20dk. Bu aküler AGM olduğu için UPS gibi yüksek akım gereken yerlerde kullanılabilir. 40-50 ampere kadar çekilebilir.

Ambulans siren cihazı. Sirenler çalışırken max 10 amper çekiyo
işte bu kadar arkadaşım çalıştırır merak etme ve siren sistemi 10 amper çekmez sıkıntı yok , büyük ihtimalle besleme yani şarz devresi vardır sadece kontak kapalı iken çalışsın diye vardır o akü. doğru soru sorarsan doğru yanıtı en kısa sürede alırsın...

işte bu kadar arkadaşım çalıştırır merak etme ve siren sistemi 10 amper çekmez sıkıntı yok , büyük ihtimalle besleme yani şarz devresi vardır sadece kontak kapalı iken çalışsın diye vardır o akü. doğru soru sorarsan doğru yanıtı en kısa sürede alırsın...
Şöyle; 9 amper verince siren çalmıyo, cihaz kendini kapatıyo. Firmayla konuştum. En az 10 amper vermek gerekiyomuş.Evde 12 volt 16.5 amper led trafosu ile çalıştırıyorum. Ama evde fazla açamıyorum. Malum komşular rahatsız oluyo felan. Bu cihaza uygun ucuz yollu, düşük kapasiteli bir akü arıyorum. Birde aküyü şarj etmesi var tabi. Şarj cihazları aküden pahalı

ucuz akü al diyeceğim ama ne kadar sağlıklı olur bilemem 2 tane 7 amper kullana da bilirsin. hurdacıları dolaş çıkma akü bul

Amaç cihazı taşınır yapmak mı, yoksa tamir sonrası test etmek mi? Dolayısıyla akü mü soruyorsunuz (akü fiyatları malüm bu konuda yardım bulacağınızı sanmıyorum) yoksa gerekli gücü verecek adaptör-trafo mu soruyorsunuz?

Şöyle; 9 amper verince siren çalmıyo, cihaz kendini kapatıyo. Firmayla konuştum. En az 10 amper vermek gerekiyomuş.Evde 12 volt 16.5 amper led trafosu ile çalıştırıyorum. Ama evde fazla açamıyorum. Malum komşular rahatsız oluyo felan. Bu cihaza uygun ucuz yollu, düşük kapasiteli bir akü arıyorum. Birde aküyü şarj etmesi var tabi. Şarj cihazları aküden pahalı
cihazın 120 watt değerden aşağısında çalışmıyor. çalışsa bile kısa süreli çalışır. motorsiklet aküleri var ondan alabilirsin.
https://urun.n11.com/yedek-aku-ve-s...VCIbVCh1v2g3VEAYYBiABEgKEjfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri