12vdc motor problemi

Arkadaşlar herkese kolay gelsin
benim şöyle bir sorunum var işletmede kullandığımız bazı el aletlerinin içinde 12vdc 15000 d/d motorlar var yanlız bu motorların kömürleri değiştirilebilir değil yani kömür bitince kollektörü patlatıyor yeni motor takmak gerekiyor motorlarda biraz pahalı çok araştırdım bulamadım bildiğiniz fırçalı kömürü değiştirilebilen tip dc motor satıcısı varmı?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
BOBİNAJ cılara baktınızmı.
el aletleri servisleri gibi

slm kömürler degişe bilir eger yay ona baglı olan kapanın icersinde oldugun dan kapagı söküp bide öyle deneyin

Ankara Ulusta konya sokakta bulabilirsin orada meşhur bir iş hanı var üst katında bir motor tamircisi var dükkan adeta bir motor kolleksiyoncusu gibi incecik kalem içi kadar motordan büyük motorlara yüzlerce çeşit ilginç motorlar ve redüktörler var.

Ankara Ulusta konya sokakta bulabilirsin orada meşhur bir iş hanı var üst katında bir motor tamircisi var dükkan adeta bir motor kolleksiyoncusu gibi incecik kalem içi kadar motordan büyük motorlara yüzlerce çeşit ilginç motorlar ve redüktörler var.

hocam malesef ankaraya gitme şansım yok
oro arkadaşım kapağını açamıyosun zaten açtınmı geri kapatamıyosun

kagakadirim arkadaşım onun ufak bir püf noktası vardır, Kollektörü patlatmak yerine fırçalar değişir Yoksa koskoca sıfır motormu alınır ya ! Zaten Kömürlerin bittiğini Rotordaki sesden fark edebiliyosun o durumda motoru durdur ve kömür yataklarını aç ve kömürleri yay kısmından kopartarak kapağını kapamayı dene .. Bol şans kolay gelsin

slm motorun resmini bana yolaya bilirmisin ben görmek isterim ***@***

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri