Tablet şarj sorunu watt ? volt ? amper?

Tablet şarj sorunu dc-dc dönüştürücü

Forumunuza yeni üye oldum öncelikle değerli paylaşımları için herkese teşeküür ediyorum
Sormak istediğim arabama doble din yerine tablet monte ettim ancak bazı problemler yaşıyorum

Tabletim asus nexus 7 orjinal şarj aleti 2.1 amper 5 volt 10 watt
Tabletimi düzgün şarj edebilmek için birkaç yol denedim ama hepsi başarısız oldu
İlk olarak 2.1 amper 5 volt çakmaklığa yakılan şarj aletiyle sarjı denedim ancak tablet açık ve kullanımdayken şarj dolması gerekirken % hep aşağıya iniyordu çakmaklık voltsjı az geliyor olabilir diye yebin artısından çakmak adaptöre bağlantı yaptım değişmedi sonra amfi kablomun artısından yani direk aküden (aküm 65 amper) kablo çekerek çakmak adaptöre verdim gene olmadı adaptörde bi sıkıntı vardır die yeni bi adaptörle denedim olmadı. 12 voltu 220 volts çevireen cihazdan alıp orjinal şarj aletiyle şarj etmeyi denedim yine şarj artacağına azalmaua devam etti usb kablosunda problem vardır dediler onuda değiştirdim olmadı yabancı forumlarda uzun zamandır araştırma yapıyorum bi çok kişide aynı sorun varmış bazıları araçlar için üretilen dc dc dönüştütücüleri kullanmış sorunu çözdüm diyen var olmadı diyen var

Kullanılan dc dc dönüştürücü 12v tan 5 volts ve 3 amp dönüştürüyor usb çıkışı sayesinde tableti şarj ediyor
Bir kullancı 12 volttan 5 volta ve 10 ampere dönüştürücü kullanmış watt gücüde 50 watt böyle bir dönüştürücüyü kullansam vatt ve amper farkından sorunu çözebilirmiyim hızlı şarj edebilirmi yoksa tablete zarar verirmiyim

Yada sizin aklınıza gelen bir öneri varmı nasıl bir cihaz kullanmalıyım yuksrıda orjinal adaptör watt volt amper bilgilerini verdim kısaca isteklerim 1-hızlı şarj 2- tablete zarar vermemek 3-tablet kullanımdayken şarjın azalmaması artması

Yardımcı olana büyük dua ederim inanın artık sıkılmaya başladım araştıra araştıra okuya okuya filozof olucam ama bu soruna bi çare bulamadım konu hakkında fikri olan ve yardımcı olan arkadaşlara şimdiden ÇOK ÇOK teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum

orijinal sarj aleti bozuk mu?

@Merakliseyit tabletin bataryasında problem olmadığından eminsen şarj eletin yetersiz kalıyor.Bataryanın üzerinde yazan değerlere göre yada orjinal şarj aletinin üzerinde yazan akım gerilim değerlerine göre mesela orjinal şarj eleti 5v 3 amper ise arabaya kullanacağın şarj aletide 12v to 5v 3 amper karşılayacak güçte olması lazım.

Böyle bişey işini görebilir.

Targus Apd04eu Iphone Ipad Ipod Araç Şarjı 2.1 Amp 19131505 - n11.com

Son düzenleme:
öncelikle cevaplar için teşekkür ederim orjinal şarj aletim bozuk değil duvar prizine taktığımda sorusuz şarj ediyo bataryanında bozuk olabileceğini düşünmüyorum çünkü tablet henüz 2 aylık zaten arabada şarj etmediğim zaman sorun kalmıyor sorun arabada şarj etmek
aslında benim sorum orjinal şarj aleti verileri 5v 2.1 amper 10 watt olan bir adaptör yerine 5v 10 amper 50 watt bir adaptör kullansam olurmu tablete bataryayabir zararı olurmu yada şarjı hızlandırmış olurmuyum?

DC DC 12V/24V to 5V 10A 50W LED Car Buck Converter Power Supply Module Moisture Proof, Dust Proof Stepdown Converter #200585-in Inverters & Converters from Electrical Equipment & Supplies on Aliexpress.com

arabada kullanmak istediğim dc dc-konvertör yukarıdaki linkteki konvertördür
bununla ilgili düşünceleniz nedir olurmu sizce sorunsuz bi şekilde

[MENTION=312783]Merakliseyit[/MENTION] çok hızlı şarj etmiş olursun bataryan kısa sürede arızalanabilir.Başka bir arabada denedin mi hiç.Peki arabada kullandığın şarj aleti verileri nelerdir. Yani Kaç volt giriş kaç volt çıkış ve kaç amper çıkış akımı var.

Hızlı şarj eder derken amper den bahsetmiştim amper yüksek olunca şarj süreside kısa olur ama kısa sürede şarj edilen piller kısa süredede arızalanır.Senin ipad bataryası üzerindeki volt ve akım değerleri nelerdir onları yazabilirmisin.

Veya daha sağlam olması için 5v 3 amper olanını kullanırsın.Çünkü watt değerinide aşmamış olursun.Yani senin tabletin bataryası 3.7 volt x 4.3 amper =15.91 yaklaşık 16 watt kullanacağın şarj aleti 5v 3 amper yani 5x3=15 watt yapar watt değerinide aşmamış olursun.

benim tabletin orjinal şarj aletinde 5 volt 2.1 amper yazıyo ama siz3.7 volt 4.3 amper demişsiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri