Tablet şarj sorunu watt ? volt ? amper?

3.7 volt 4.3 volt ipad in içindeki bataryanın (pillerin) değerleri.Benim android telefondan bahsedeyim şarj aleti 5 volt 0.7 amper batarya 3.7volt 1.4 amper ,şarj aleti 3.5 watt, batarya 5.1 watt yapıyor.Ben bu telefonuma farklı bir şarj aleti taktığımda mesela 5 volt 1 amper den 5 watt yapıyor ve watt değerinide geçmemiş oluyorum daha hızlı şarj ediyor ama şarjda iken telefon sapıtıyor kullanamıyorum sadece şarjın bitmesini bekliyorum telefon telefonluktan çıktığı için :) önemsemiyorum.Nereye kadar giderse hesabı.Senin batarya bunlardan biridir sanırım.Nexus 7 Battery | eBay

cvp yazdım ama gelmedi sanırım

Original Battery Replacement for Asus Google Nexus 7 ME370T ME370TG | eBay

tabletin bataryası bu voltla amperi çarpınca 15,476 çıkıyo

ben 5 volt 5 amper 25 waat bi adaptör kullansam sorun olurmu ısınırmı bozulurmu?
5 volt 3 amper kullanmak istemiyorum orjinal cihaza yakın olucak gene sorun olur şarj etmez gibi geliyo
25 watt sorun olmaz bozulmaz ısınmaz derseniz bunu alıp bi denicem

5 VOLT 3 amper olan şarj eder yukarıda kendi telefonumdan örnek vermiştim benim batarya 5.1 watt şarj cihazım ise 5 watt olmasına rağmen telefon saçma sapan hereketler yapıyor. Ekrana dokunduğum gibi bir kaç program birden açıyor ve acayip derecede menü geçişleri program açma kapama hızlanıyor.Arama yaparken 5 e basıyorum 1 ve 2 ye birden tuşluyor.Sana tavsiyem etrafında kullanan varsa rica edip deneme yapmandır.En mantıklısı bu yada forumda bu şekilde kullanan varmı bilmiyorum varsa inşallah yazarlar.Benim son kararım yinede 5 volt 3 amper olanı. Gerisi biraz daha bekleyelim denemesini yapmış biri çıkar belki

Araçta sadece kullanacaksanı ve öne monte edeceksen neden pile ihtiyaç duyuyorsun araçta akün var yani pil bu voltajı tabletin ihtiyacı düzeyine getirip kullan mantıksız mı olur?

Araçta sadece kullanacaksanı ve öne monte edeceksen neden pile ihtiyaç duyuyorsun araçta akün var yani pil bu voltajı tabletin ihtiyacı düzeyine getirip kullan mantıksız mı olur?

Sürekli açık bırakırsam akü bitecek her iniş binişte açıp kapatırsam açılma süresi çok uzun sıkıntı olur ayrıca öyle bir dizayn ki arabanın parçası gibi duruyor ama çıkartıp dışardada kullanılıyor sabitlersem sizce aküyü bitirmezmi

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

5 VOLT 3 amper olan şarj eder yukarıda kendi telefonumdan örnek vermiştim benim batarya 5.1 watt şarj cihazım ise 5 watt olmasına rağmen telefon saçma sapan hereketler yapıyor. Ekrana dokunduğum gibi bir kaç program birden açıyor ve acayip derecede menü geçişleri program açma kapama hızlanıyor.Arama yaparken 5 e basıyorum 1 ve 2 ye birden tuşluyor.Sana tavsiyem etrafında kullanan varsa rica edip deneme yapmandır.En mantıklısı bu yada forumda bu şekilde kullanan varmı bilmiyorum varsa inşallah yazarlar.Benim son kararım yinede 5 volt 3 amper olanı. Gerisi biraz daha bekleyelim denemesini yapmış biri çıkar belki

Başını ağrıttım teşekkür ederim verdiğin cevaplar için bekleyelim biraz daha...

Sürekli açık bırakırsam akü bitecek her iniş binişte açıp kapatırsam açılma süresi çok uzun sıkıntı olur ayrıca öyle bir dizayn ki arabanın parçası gibi duruyor ama çıkartıp dışardada kullanılıyor sabitlersem sizce aküyü bitirmezmi

Küçük bir buton veya anahtar ile yardımı ile açma kapama yapabilirsin.

Küçük bir buton veya anahtar ile yardımı ile açma kapama yapabilirsin.

aküyü direk içindeki pil gibi kullanırsam ve bu butonla kapatıp açarsam komple akımı keseceğim için pat die kapanacak tablet buda sofware olarak zarar verecek zamanla bilgisayarların elektirğinin gidip kapandığında bazen çöktüğü gibi zararı olur düşüncesindeyim ayrıca dediğim gibi tableti söktüğüm zaman farklı yerlerdede kullanabiliyorum bu alternatif uymaz o yüzden

benim öyle yada böyle içinde açık kalmak zorunda olan uygulamaların toplam güç tüketiminden fazla güç verip şarj edecek bir cihaza ihtiyacım var ve bunu yaparkende tablete ve bataryaya zarar vermeden yapmam gerekiyor.

Jak mantığında veay 2 koumlu anahtar bişi yap yuvaya oturtunca iç pil bağlantısını ayırcak akü temas noktalarından beslenecek, her ihtimalde cihazı açıp tadilat yapman gerek saniyelik kesintide kapanır mı bilmem. veya ışldak mantığında elektrik kesilince(akü) iç pil ile beslensin şu konuyu araştır görsellerine bak "battery backup" hadi kolay gelsin ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri