12v 2a dc adaptör duman çıkıyor.

Herkese merhabalar 12V 2A bir adaptör satın aldım az önce elime geldi, adaptörü 3lü prize taktım ancak birden hafif bir pot diye ses duydum ve etrafa küçük parcacıklardan birşeyler sacıldı anlamadım ne oldugunu ve direk adaptörü çıkardım ve hemen ısındığını fark ettim. Daha sonra geri taktığımda ise adaptörden duman yükseldiğini fark ettim ve hemen geri söktüm gene 2-3 saniyede aşırı ısınmıştı.
Sorun ne olabilir acaba tam olarak anlayamadım ben? Direk kutusundan geldi çıkardım taktım prize normal bi şekilde ancak böyle birşeyle karşılaştım.
Adaptörü prize takar takmaz Krokodil çıkışlı DC barrel sokete baglamıstım bununla alakalı bir sorun mu acaba? Çok teşekkür ederim şimdiden...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bir görsel yükle de yorum yapalım, neyi nereye bağladın görelim, 110-220 düğmesi var mı kontrol edelim
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Adaptör ve disi krokodil cıkıs bu sekilde. Öncelikle adaptörü prize bagladım ardından krokodil cıkısı adaptöre bagladıtan sonra aradan 3 saniye falan geçti hafif bi pof seklinde bi ses geldi etrafa ufak küçük anlamadıgım biseyler düstü. Ardından adaptörü söktüm direk ve krokodil cıkısı adaptörden cıkarıp normal olarak adaptörü direk bagladım üçlüye ardından gene 3 saniye geçti geçmedi hafif hafif dumanlar yükselmeye basladı adaptörden hemen tekrar söktüm ve tekrar oldukca fazla ısınmıştı.

Krokodil ucları fotografta görüldüğü gibi plastık ucları değdi birbirine hiçbir şekilde metalik uclarını dokundurmadım birbirine.
Ayrı zamanda etrafa sacılan kucuk parcalar 3. fotograftaki sol taraftaki küçük parçalardı.

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    98.3 KB · Görüntüleme: 38
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    138 KB · Görüntüleme: 37
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    129.2 KB · Görüntüleme: 37
Adaptörün bu şekilde arıza yapması krokodil kabloyla ilgili değildir.
Kart üzerinde bir kısa devre söz konusu sanırım.
Açıp kontrol etmek lazım tamir edilebilecek bir durummu değilmi.

o krokodili kullanmadan önce kısa devre var mı diye ölçtün mü?
Hayır ölçmedim, adaptör yeni geldi kutusundan cıkardım direk krokodil ile kullanmak istiyordum direk baglantıları yaptım ancak dediğim olayla karşılaştım.
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Adaptörü yeni almıstım böyle şeyle karşılaştıktan sonra acaba sorun benle alakalımı yoksa adaptörle alakalımı bir türlü anlayamadım. Satın aldığım Krokodil soketinde pozitif merkezlidir yazıyor acaba bununla alakalı bir durum olabilir mi?

Son düzenleme:
adaptör pres baskılı kırmadan kesmeden açılmaz ama arkadaşın dediğine göre sanırım tamir de olmaz.

adaptör pres baskılı kırmadan kesmeden açılmaz ama arkadaşın dediğine göre sanırım tamir de olmaz.
Üstteki cevaptata sordum usta, satın aldıgım krokodil soketinde pozitif merkezlidir yazıyor bununla alakalı bir durum olabilir mi acaba? Standart olması gerektiği gibi sanırım bunlar her adaptör ile uyumludur sanırım.

Üstteki cevaptata sordum usta, satın aldıgım krokodil soketinde pozitif merkezlidir yazıyor bununla alakalı bir durum olabilir mi acaba? Standart olması gerektiği gibi sanırım bunlar her adaptör ile uyumludur sanırım.
sanırım farketmez ucu kısa devre yapmadan sorun olmaz, kullanmaya kalkarsanda artı eski yer değiştirmiş olur. ben krokodil kablo kısa devre mi sağlam mı anlamında sordum bazen yeni şeylerde arızalı çıkabiliyor

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri