12v 2a dc adaptör duman çıkıyor.

sanırım farketmez ucu kısa devre yapmadan sorun olmaz, kullanmaya kalkarsanda artı eski yer değiştirmiş olur. ben krokodil kablo kısa devre mi sağlam mı anlamında sordum bazen yeni şeylerde arızalı çıkabiliyor
Krokodil cıkıslı DC barrel soketin sağlamlığını nasıl kontrol edebilirim acaba? Elimde bir adette krokodil cıkıslı erkek soket var bu ikisini birbirine bağlayıp bunlara gerlim uygulayıp ölçüm alarak saglayabilirim sanırm. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim ayrıca çok sağolun.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bozulacağı varmış.
Kusura bakmayın yanıtınızı simdi gördüm. Sorun benle alakalımı yoksa adaptörün içerisindeki devre ile alakalımı bunu anlamaya calısıyorum. Buna göre satın aldıgım yere bir danısacagım, çok teşekkürler cevabınız için.
bir tane avometre ölçü aleti edinmelisin
Ölçü aletim var. Birazdan sağlamlığını bir kontrol edip geri dönüş yapcagım usta cok sagolun.

Ölçü aleti ile bir başka adaptör vasıtasıyla krokodili test ettim sorunsuz şekilde çıkışında 12V verdi, sorun sanırım yüksek ihtimalle satın almış olduğum adaptörde. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim çok sağolun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Takmış oldugunuz prizden ölçüm yaptınız mı?

Prizde hiçbir problem yok sorunsuz kullanıyorum. Diğer cevaplardanda anladıgım kadarıyla satın almış olduğum adaptör arızalı sanırım. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
Bu yapılan kontrollardan sonra.
1 . Çöp
2. İçini açıp nedenini anlamak
a . Ne kazandırır ( deneyim )
b. Ne kazandırmaz ( vakti boşa harcamak )
3. Tamiri ?

Arızalı olan size denk geldi
Düşme sonucu ? Sorun.

Allah kazadan beladan korusun
Kolay gelsin Sağlıcakla kalın .

Bu yapılan kontrollardan sonra.
1 . Çöp
2. İçini açıp nedenini anlamak
a . Ne kazandırır ( deneyim )
b. Ne kazandırmaz ( vakti boşa harcamak )
3. Tamiri ?

Arızalı olan size denk geldi
Düşme sonucu ? Sorun.

Allah kazadan beladan korusun
Kolay gelsin Sağlıcakla kalın .
Çok haklısınız çok teşekkür ederim. Adaptörü iade etmeyi düşünüyordum ancak youtube üzerinde birkaç videoya denk geldim, kendim tamir etmeye calısacagım, dediğiniz gibi edemesem bile tecrübe etmiş olurum. Çok teşekkür ederim tekrardan.

GERÇEKLER .

Elinde yedek parça malzemen yoksa hiç tamir işine girme ? Derim.

4. Olarak iade yazacaktım.
Unutur mu desem ?
a. Satıcı geri alır mı? Sen bozdun.
b. Satıcı geri alır bozuk ürün test firmaya gönderme garanti kapsamı?
Değişim veya iade
Ürün fiyatı kargo parası veya yarısı kadar
Karşılıklı güven çerçevesi iade
c. Kargo parasını keser başa baş kargo kazançlı çıkar.

Sonuç bekliyoruz
Sağlıcakla

Son düzenleme:
GERÇEKLER .

Elinde yedek parça malzemen yoksa hiç tamir işine girme ? Derim.

4. Olarak iade yazacaktım.
Unutur mu desem ?
a. Satıcı geri alır mı? Sen bozdun.
b. Satıcı geri alır bozuk ürün test firmaya gönderme garanti kapsamı?
Değişim veya iade
Ürün fiyatı kargo parası veya yarısı kadar
Karşılıklı güven çerçevesi iade
c. Kargo parasını keser başa baş kargo kazançlı çıkar.

Sonuç bekliyoruz
Sağlıcakla
teşekkür ederim. Son bir kez adaptörü takıp kontrol etmek geldi içimden adaptörü prize taktım tam ölçü aletiyle ölçmeye calısıyordum ve aradan 5 saniye sonra yüksek bir paaat sesiyle birlikte adaptör patladı bu sefer kesinlikte sizlere ömür :D neyseki sorunun adaptörden kaynaklı oldugunu daha iyi anlamış oldum. Çok teşekkür ederim tekrardan herkese değerli cevaplarınız için...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri