10(100) A ne demek ?

Cevaplarınız için teşekkürler.

1. Fazla tüketim yaptığımı düşünmüyorum. Diğer dairelerle aynı şekilde kullanmama rağmen 2 kat elektrik gelmesi anormal geliyor.
2. Sayaç bozuk olsa eski oturduğum apartmanda da en yüksek bana geliyordu.
3. Kaçak konusunda elektronik cihazlardan birinde şüpheleniyorum onu tespit etmeye çalışıyorum.

Ben pire için yorgan yakan tiplerdenim :D

Bu yazınız ( 2. Sayaç bozuk olsa eski oturduğum apartmanda da en yüksek bana geliyordu. )
ile fazla tüketim yaptığınızı bir bakıma ima ediyorsunuz .

Eski oturduğum apartmanın sayacını yeni yere söküp götürülmediğine göre sayaç bir bakıma sağlam durumu .

Fazla tüketim veya ürün cihaz kaçağı ( kaçak akım rölesi ? !!! )

Cevaplarınız için teşekkürler.

1. Fazla tüketim yaptığımı düşünmüyorum. Diğer dairelerle aynı şekilde kullanmama rağmen 2 kat elektrik gelmesi anormal geliyor.
2. Sayaç bozuk olsa eski oturduğum apartmanda da en yüksek bana geliyordu.
3. Kaçak konusunda elektronik cihazlardan birinde şüpheleniyorum onu tespit etmeye çalışıyorum.

Ben pire için yorgan yakan tiplerdenim :D
Bu aralar böyle sorunlar gittikçe artmaya başladı.
1. Fazla tüketim yaptığınızı anlamazsınız siz çamaşır makinenizi aynı şekilde kullanabilirsiniz ama makine her zaman aynı elektriği kullanmaz belki bir sorunu var bir kaçağı var gereğinden fazla elektrik çekiyordur. Hepsini geçelim komşunuzun makinesi belki daha az enerji harcıyordur. Komşunuzla kıyaslama yapmayın komşunun tavuğu komşuya kaz görünür.
2. Eski apartmanınızda en yüksek size gelmesi elektrik tüketiminizin fazla olduğuna bir işaret zaten.
3. Kaçak akımız var mı, sağlam mı? Bunlara cevabınız evet ise kaçak konusunda endişelenmeyiniz.
Gelelim asıl meseleye elektriğe küçük küçük zamlar geliyor bu zamları tüketici farketmiyor genelde.
Bu ay belki daha fazla misafir gelmiştir belki daha fazla bulaşık yıkanmıştır.
Yine de içinize sinmezse bir elektrikçi çağırın sayacı kontrol etsin kaçak akımı kontrol etsin.

Oyle bir ifade araba akülerinde de var, örneğin 60Ah (140A) gibi. Burada anlatılmak istenen, akünün kapasitesi bir saat boyunca (12V'da) 60A verebileceği ve sonra biteceği yönünde, parantez içi değer ise anlık olarak (sürekli değil) 140A bile verebileceğidir.

bu tip ürünlerde geçirebilceği akım parantez içinde yalıtımda ki akım yazılıyor ötesi zarar görür demek.

Son düzenleme:
Dijital sayaçlar ilk çıktığında,şu andada çok kullanılan kaliteli bir firmadan bu ko-
nuyu sorduğumda,parantez içindeki de -
ğerde sürekli olarak kullanılabileceğini
söylemişlerdi.

Dijital sayaçlar ilk çıktığında,şu andada çok kullanılan kaliteli bir firmadan bu ko-
nuyu sorduğumda,parantez içindeki de -
ğerde sürekli olarak kullanılabileceğini
söylemişlerdi.

urunun ozelliklerini su an inceleyemiyorum ama akim trafosu baglayip 100A'e kadar kullaniliyor olabilir mi acaba sami bey?

Hayır.Akım trafolular x5 olarak ayrı sınıf.
Bahsettiğim firma,Köhler veya Makel ola-
bilir.Çok zaman geçtiği için,hangisi oldu-
ğunu tam hatırlıyamadım.Yazılı olarak sor-
muştum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan