10(100) A ne demek ?

VonalOrdu

Üye
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1pvF1aAWE3KVjSZSyq6xocXXar.jpg
Merhaba
Şöyle bir ürün almayı düşünüyorum evimin sigorta kutusuna takip elektrik tüketimimi takip etmek istiyorum.
Üzerinde 10(100)A yazıyor. Ürünün taşıyacağı Amper kapasitesi nedir ?
Üzerinde 10(100)A yazan kısımda ne anlatılmak isteniyor bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Teşekkürler.
Ürünün sayfası da bu
https://tr.aliexpress.com/item/3302...2100bde316651231814586275ed3eb!67239577040!sh

Ekli dosyalar

• HTB1pvF1aAWE3KVjSZSyq6xocXXar[1].jpg
    HTB1pvF1aAWE3KVjSZSyq6xocXXar[1].jpg
    118.5 KB · Görüntüleme: 12
Merhaba, nominal ve sürekli çalışma akımı max.10A. dir. Kısa süreli anlık 100A e kadar olan akımlarıda algılayabilir, ölçebilir. 100A den sonraki anlık akımlarda ölçme yapamaz veya sağlıklı yapamaz diyebiliriz. Yoksa sürekli olarak 100A çekilmeye kalkılırsa kısa süre sonra dumanlar çıkmaya başlar.

Ayrı sayacınız yokmu ? Normal sayaç yeri-
ne kullanabilirsiniz.100 amper akım için bile ! kullanılabilir demek.
var ama evimde, diğer dairelere göre fazla elektrik tüketimi yapıyorum. bunun sebebi hangi cihazda onu bulmak için ve düzenli olarak takip etmek için kullanmak istiyorum
evin sigorta kutusunda 3 faz var bu arada

var ama evimde, diğer dairelere göre fazla elektrik tüketimi yapıyorum. bunun sebebi hangi cihazda onu bulmak için ve düzenli olarak takip etmek için kullanmak istiyorum
evin sigorta kutusunda 3 faz var bu arada

Kendi sayacınız ( yanına ) en yakın yere takılırsa en iyi ölçümü yapabilirsiniz .
Tavsiyem sayacınızın markası ve modelinde takarsanız daha iyi olur . ( kısmen çare üretimi ? )

Kendi sayacınız yanında takamıyorsanız ( enerji dağıtım firması sorun yaratması olasılığı ) siğorta kutunuzun yanına . ( ne kadar ana sayaçtan uzağı o kadar endex hatası demektir , Kablo uzunluğu )

fazla elektrik tüketimi yapıyorum
nedenleri .
1 - fazla tüketim yapıyorsunuz .
2 - sayaç arızası
3 - kaçak

Pire yüzünden yorganı yakmak ( sayaç almak )
Tam çözüm olmaz .

Başka daire ile karşılaştırma ile fazla tüketim var demek doğru değildir .

Kendi sayacınız ( yanına ) en yakın yere takılırsa en iyi ölçümü yapabilirsiniz .
Tavsiyem sayacınızın markası ve modelinde takarsanız daha iyi olur . ( kısmen çare üretimi ? )

Kendi sayacınız yanında takamıyorsanız ( enerji dağıtım firması sorun yaratması olasılığı ) siğorta kutunuzun yanına . ( ne kadar ana sayaçtan uzağı o kadar endex hatası demektir , Kablo uzunluğu )

fazla elektrik tüketimi yapıyorum
nedenleri .
1 - fazla tüketim yapıyorsunuz .
2 - sayaç arızası
3 - kaçak

Pire yüzünden yorganı yakmak ( sayaç almak )
Tam çözüm olmaz .

Başka daire ile karşılaştırma ile fazla tüketim var demek doğru değildir .
Cevaplarınız için teşekkürler.

1. Fazla tüketim yaptığımı düşünmüyorum. Diğer dairelerle aynı şekilde kullanmama rağmen 2 kat elektrik gelmesi anormal geliyor.
2. Sayaç bozuk olsa eski oturduğum apartmanda da en yüksek bana geliyordu.
3. Kaçak konusunda elektronik cihazlardan birinde şüpheleniyorum onu tespit etmeye çalışıyorum.

Ben pire için yorgan yakan tiplerdenim :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri