1 fazı 3 faza dönüştürmek yardım

aklıma geldi,panelden aldığın dc yi direk 380 v çeviren invertör imalatı olması lazım bi araştır istersen .

var ama fiyatları yüksek mertebelerde.studer invertörün SI serisinden 3 tanesini her biri bir faz olacak şekilde bağladınmı oluyormuş.opsiyonel bir kablosu varmış ondan alınca bağlanabiliyormuş.220 monodan 380 tri ye döndürüyor.ama bu fiyat olarak biraz fazla geliyor.
saygılar.

Senin 3faz 380 volt sürücüye ihtiyacın var. Monofaze ile gücün düşük olur. Ama sürücünün manualini incele derim. Belki 3faz 380volt giriş bağlantı şeklide olabilir. Emin değilim....

sürücüyü monofaz griş olarak aldım.yanlız benim güneş enerjisi ile uğraşmamdan dolayı elimde ya 220~1 yada DC enerji mevcut.bunlar ile demeraj akımını yenmek sureti ile 2.2kW tan büyük pompaları çalıştırmam gerekiyor.2.2kW tan büyük pompaların hepsi trifaz elektrik ile çalışıyor.dolayısı ile şimdilik sorunu pompaların sayısını arttırarak çözmeyi düşünüyorum;taki iyi kalitede ve uygun fiyatta 3faz invertör buluncaya kadar.

şehirdeki invertör firmalarıyla görüşme talep ediyorum ama cevap alamadım.pek uğraşan yok anladığım kadarıyla.memlekette kopyala yapıştır yaygın nede olsa...

saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar ben invertere monofaze 220 v uyguladığımda çıkıştan trifaze 220 v alıyorum ve fazlar arasi 120 derece açı var bilindiği gibi.Bende evde bazı deneyler yapabilmek için 380 v trifaze gerilime ihtiyaç duyuyorum yani fazla akım çekmeyecek türden.Cevaplarınız için teşekkür ederim

arkadaşım trafo kullanmanı öneririm ben kullanıyorum ve baya da memnunum isteklerimi karşıladı... hem güvenilir oluyor trafo olunca

başarılı çalışmalar...

https://www.kontrolkalemi.com/forum...den-3faz-220v-50hz-çıkış-alma-problemi.37824/ ve bu başlığa benzer bir çok konu açılmış Yönetimden ricam tek bir yere toplayabilirmiyiz.
Daha önce yapılan yorumları takip zorlaşıyor.

Ve Arkadaşlar Lütfen Arama sayfalarını kullanalım.Her kullanıcı ayrı konu açıyor aynı cevaplar site içerisinde dönüyor.Bu tip konularla ilgili bir çok cevap site içerisinde mevcut.

arkadaşlar ilginiz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Arkadaşım motorunu üçgen bağlarsan sorun kalmaz bence bende bu gibi sistemler kullanıyorum atv 12 monafaze giriş trifaze cıkış 220volt fazlar arası motoru üçgen bağlıyorum sorun yok güç kaybı devir kaybı yok kolay gelsin

doğrudur...bende artık başlangıçta olmayacağını düşünmüştüm ama şimdi kafama yatmaya başladı olabileceği.yıldızda 2 dirençten dolayı daha düşük akım/daha yüksek voltaj çekiyor.üçgende tek direnç var dolayısıyla tam tersi.yanlız bunun tersi olması muhtemel.sorunu bu şekilde çözeceğime eminim.yanlız sorun garanti kapsamında sıfır motora bu işlemin yaptırılıp, ithal motoru(italyan su pompaları kaliteli sargılarla yapılıyor,verimleri yğksek çıkıyor) hızla temin edip edemeyecğimiz hususu.bunuda aşarsak rakipsiziz.göstergeler(çarşıdaki motor satıcısı dostlar saolsun) bu engeli aşabileceğimizi gösteriyor.ilkinde biraz problem var ki bu şekilde motoru çalıştırıcaz artık kısa aralıklarla,yakmadan.gösteri amaçlı kullanıyoruz zaten...

saygılar.

kac metreden su cekiyor bu pompa

son yazdığım mesajdan bu yana biraz(!) zaman geçmiş ve ben araştırmalara devam ederek,
  • Şebeke elektriği bağlantısına ihtiyaç duymadan
  • istediğiniz güçteki 3 fazlı pompayı(sistemin güvenliği açısından 7,5kW üstü pompaları tercih ediyoruz)
  • AKÜSÜZ
çalıştıracak altyapıyı oluşturduk.
bu sistemleri anahtar teslimi şeklinde yapıyoruz ve bunu yapabilen başka firmalar varsa lütfen irtibata geçsinler.

sorunuza gelince pompayı isterseniz biz,isterseniz siz seçersiniz ve istediğiniz derinlikten çekerler(1metreden 450metrenin üstü).benim için önemli olan gücüdür.yanlız ince bir hesabı olduğu için ciddi olmayan;yada sadece bilgi almak isteyen insanlara çok kaba taslak fiyat verebiliyoruz.

ilginize teşekkür

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri