1 buton 2 zil her zil ayrı ayrı

Hazırlayıverdim. Aşağıdaki devre işinizi görür.

Ekli dosyayı görüntüle 13343
çok güzel bende tam şemayı yüklemek üzere idimki sizin başarılı çiziminizi gördüm yalnız dikkat edilmesi gereken husus zil içerisinde de diyot oldugu için zil çalmaz ise + - kutup degiştirmek gerekecektir.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
çok güzel bende tam şemayı yüklemek üzere idimki sizin başarılı çiziminizi gördüm yalnız dikkat edilmesi gereken husus zil içerisinde de diyot oldugu için zil çalmaz ise + - kutup degiştirmek gerekecektir.
Diyotların görevini anlamış değiim çok mu gerekli burda tamam para tutmuyor ama onlarsız 1 basan diğer zili de çaldırır mı yani?

diyotlar ziller arasında doğru yönde iletimi sağlıyor yani dış zilden basılınca her iki zile akımı iletir iken iç zilden basılınca sadece doğru yönde iletim yaparak çalınmak istenen zile enerji iletimi yapacak 2.zile geri dönüş şeklinde enerji iletimi yapılmasını engelleyecektir.

Diyotlu devre doğrudur. Saygılar...

Diyotların görevini anlamış değiim çok mu gerekli burda tamam para tutmuyor ama onlarsız 1 basan diğer zili de çaldırır mı yani?
Şöyle açıklayalım:
Ekran Alıntısı.jpg

konuyla alakası nedir anlamadımm. istenilen özellikte çalışan şemayı sunduk. farlı permütasyonlar için farklı tasarımlar gerekir.

Adsız.jpgböyle bir devre de olabilir

Ben de bunu düşünmüştüm siz yazmışsınız.

2 jog bir normal start butonuyla yaptım eger is gorurse

Ekli dosyalar

• 2jog_1normal_start_butonu.rar
    3 KB · Görüntüleme: 17

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular