0-9999 sayacı kablosuz sensör bağlamak

Bir kaç parça ile amatör olarak gerçekleştirebilirsin ama maliyet verdğin linkleri aşar mı bilemem, kablosuz zil ve numaratör. E tabi bunları düzgün çalışır duruma getirmek için de işinin ehli biri şart.

Hevesinizi kırmak istemem ama gerçekci olmak lazım
Elektroniğe epey ileri derecede bir ilginiz yoksa
böyle bir cihazı yapamazsınız,
ama böyle bir devreyi yapabilirsiniz
Benim 1000 dönüme dikeceğim tohum ne kadar tutabilirse
(ki tarımdan belki zerre anlıyorumdur)
sizin bu cihazı yapma olasılığınızda o kadar.

Basit bir örnek,
2011 den beri bu foruma üyeyim,
bu kadar mesajla en az 200-300 kişinin problemini çözmüşümdür,
bunun iki katıda başka forumlarda yazıyorum,
4 sene okulunu okudum,
çocukluğumdan beri elektronikle uğraşıyorum,
benim işim bu - ben bu devreyi yapabilirim,
ama denedim toprağı bile belleyemiyorum,
65 yaşındaki dede benden abartısız 10 kat daha hızlı
ve daha doğru yapıyor bu işi.

Elbette değindiğim gibi
elektroniğe özel bir ilginiz varsa yaparsınız,
disiplinli bir çalışmayla her şey olur.
Bu cihazı yapacak bilgiyi elde etmek için
yapacağınız harcamalar bu fiyatlardan çok daha yüksek olacak
bunada garanti veririm.

Yinede bir alternatifiniz var,
arduino ile yapılır abi diyenler çıkabilir,
bunu endüstriyel bir cihaz için
olur deyip tavsiye eden adamdan zaten uzak durun.

Eğer Malatya da iseniz
bir gün buyurun gelin çayımı için,
böyle bir cihaz yapabilmek için
neleri öğrenmeniz gerektiğini
anlatmam yarım saat kadar sürer.

Umarım yanlış anlaşılmam.
İşin özü şu
ya her gün kenara 1 lira atacaksınız,
sene sonunda cihazı alacaksınız
yada her gün en az 1 saat elektronikle uğraşacaksınız,
sene sonunda cihazı yapacaksınız.

ilgi ve alakanız için tşk ederim, yazdıklarınızda yerden göğe kadar haklısınız bunun benzeri bir cihazı şu anda kullanıyorum zaten, benim amacım ise kablosuz hale getirmek elektronik bilgim dediğim gibi sıfır günde 1 saat ayırsam yeter mi onu da bilmiyorum yapabilceğimi de sanmıyorum. aslında piyasa da satılan modellere bakıyorum çok basit bir işçilik gibi geliyor o yüzden size de komik gelmesin ama bunu cihazı alıp ''fm alıcı verici' ile olabileceğini düşündüm bu işe niyetlenme nedenim satılan modeller 250-350 tl arasında değişiyor ben bu şekilde ebay den temin ederek 30-40 dolar civarı bi maliyete yaparım diye düşünmüştüm..
Bir kaç parça ile amatör olarak gerçekleştirebilirsin ama maliyet verdğin linkleri aşar mı bilemem, kablosuz zil ve numaratör. E tabi bunları düzgün çalışır duruma getirmek için de işinin ehli biri şart.

yanıt için tşkler... mesele de zaten işin ehli birini bulmak ta :)

ilgi ve alakanız için tşk ederim,
Bende anlayışınız için teşekkür ederim.

Siz halihazırda kullandığınız cihazın fotoğraflarını ekleyin buraya ve
cihazı ilk defa kullanan bir nasıl kulanmalı onu
yani cihazın işlevini anlatın,
sonra kablosuz olunca nasıl olmasını istediğini anlatın,
belki alternatif fikirler çıkabilir.
Yinede bu alternatif fikirler pek sağlıklı olmayabilir.

Cihazın kullandığı kapasitif sensöre benziyor,
fikir vermesi için bir video buldum,
birde adam burnunu çekip durmasaymış iyi olurmuş
ama Türkçe anlatım bulmak zor, eline sağlık hazırlayanın:

benim kullandığım cihaz aşşağıdaki resimleri olan cihaz bunu da ebayden almıştım basit kullanışlı,
1,5 voltluk AA pil ile çalışıyor yaklaşık 2 yıldır aynı pil ile kullanıyorum, cihaz da sizin bahsettiğiniz gibi 3 uçlu değil 2 uçlu bir sensör var numaratörde 2 bağlantı yeri var sanırım biri eksi saymak için biri de artı saymak için sensör le birlikte gelen bir de mıknatıs var sensör her mıknatısın önünden bir geçişte 1 sayııyor, şimdi diyeceksiniz bu neyine yetmiyor; birincisi ekran aydınlatması yok gece çalışmalarında sıkıntı oluyor 2.si ve benim için en önemlisi bu da kablolu...ekran aydınlatmasını geçtim oturduğum yerde traktörden sayıyı takip edebilsem benim için yeterli...

5562_F78_D1_D_zps62309485.jpg

8862_F78_D1_D_zps8b5108f1.jpg

21215-1.jpg

cjd-1.jpg

cjd-3.jpg

cjd-5.jpg

Merhaba
http://karaelektronik.com/index.php?route=product/product&product_id=93

Bu linkteki ürünün yazılımcısı benim. Fiyat olarak size pahalı gelebilir ancak gerçekten öğrenmek isterseniz size tek tek vidasından plastik kutusuna, anteninden, pil soketine kadar herşeyin maliyetini yazabilirim. Ama şunu unutmayın ki, bir ürünü yapıp ortaya çıkarmak sorun değil bilgi ve beceri olduktan sonra, bu ürünün arkasında durabilmek kaliteli malzeme kullanıp bunu Edirneye de Hakkariye de sattığınızda her koşulda çalışmasını sağlamak, garantisini vermek gerçekten maliyetli bir iş. Beni yanlış anlamayın tabiki uzaktan bakınca size çok ucuz veya basit gelebilir, ama neredeyse 1 yıldır üzerinde çalışıyoruz, buna yatırılan parayı söyleyemiyorum bile.

Eğer ben kendime göre kendime kadar yapacağım diyorsanız, bu işi yaparken karşılaştığımız tonla sorunu çözmüş olduğumuz için; varsa takıldığınız bir nokta yardımcı olabilirim. Tabiki ileri seviye yazılım ve elektronik bilgisi gerekiyor. Çünkü olay sadece bir sensörden sinyalı alıp kablosuz olarak bir yere iletmek değil. O kadar kolay değil eğer tarlaya çıktığınızda analog bir sayac kadar stabil hatta ondan daha stabil bir ürün istiyorsanız.

Son düzenleme:
Merhaba
http://karaelektronik.com/index.php?route=product/product&product_id=93

Bu linkteki ürünün yazılımcısı benim. Fiyat olarak size pahalı gelebilir ancak gerçekten öğrenmek isterseniz size tek tek vidasından plastik kutusuna, anteninden, pil soketine kadar herşeyin maliyetini yazabilirim. Ama şunu unutmayın ki, bir ürünü yapıp ortaya çıkarmak sorun değil bilgi ve beceri olduktan sonra, bu ürünün arkasında durabilmek kaliteli malzeme kullanıp bunu Edirneye de Hakkariye de sattığınızda her koşulda çalışmasını sağlamak, garantisini vermek gerçekten maliyetli bir iş. Beni yanlış anlamayın tabiki uzaktan bakınca size çok ucuz veya basit gelebilir, ama neredeyse 1 yıldır üzerinde çalışıyoruz, buna yatırılan parayı söyleyemiyorum bile.

Eğer ben kendime göre kendime kadar yapacağım diyorsanız, bu işi yaparken karşılaştığımız tonla sorunu çözmüş olduğumuz için; varsa takıldığınız bir nokta yardımcı olabilirim. Tabiki ileri seviye yazılım ve elektronik bilgisi gerekiyor. Çünkü olay sadece bir sensörden sinyalı alıp kablosuz olarak bir yere iletmek değil. O kadar kolay değil eğer tarlaya çıktığınızda analog bir sayac kadar stabil hatta ondan daha stabil bir ürün istiyorsanız.

merhaba,
sizin ürününüzün kalitesine sözüm yok, illa ki emek harcayıp zaman harcayıp bunu geliştirmiş yapmışsınız tabi ki de karınızı koyup satacaksınız çok kolay olduğunu da düşünmüyorum yerden göğe kadar haklısınız.
bana pahalı gelmesinin nedeni, yukardaki mesajımda resimlerini gönderdiğim sayacı ben 12-13 dolar civarı aldım ebay den 2 yıldırda gayet stabil çalışıyor fakat ülkemizde ki üstünüze alınmayın lütfen fırsatcılar bnu 150 tl ye satıyor;

http://www.balyamakinasiyedekparcal...nyetik-induksiyonlu-balya-sayaci,PR-2239.html

balya makinası dediğin zaman bir bir civata bile olsa direk 2-3 katı fiyata çıkıyor...dediğim gibi ben 2 yıldır kulanıyorum sayacı sorunsuz sizin de üye olduğunuz bir forumda (trakkulup) ilk eskişehirli bir arkadaş yaptı kablosuz olarak benim de ondan sontra kafama yattı kablosuz olarak daha güzel olabilir diye, daha olmadı alıcam 3-4 metre kablo uzatacam traktörün içine napalım bizim ki de kablolu olsun...

Söylediklerinizde haklısınız, bugün bir çok ithal ürün için bu söyledikleriniz geçerli. Ancak kendiniz yapmaya kalktığınızda görüyorsunuz ki maliyet sanıldığı kadar düşük değil ve olayın içine kablosuz haberleşme girince bir çok sorun çıkıyor. Tarlalardaki yüksek gerilim hattının kablosuz haberleşmenizi etkilemesinden tutun da, aynı iki sayacın yan yana kullanılmaya çalışılmasına kadar.

:) eskışehirde mahmudıye dıye bır kazası var oradan olmıyasınız :) yanlış anlamayın o bolgeden olan çiftçi arkadaşların ya cepinde akrep var yada cuzdan sırtında elının ulaşamıyacağı yerde lutfen uzerınıze alınmayın adamlar benı usandırdı onun için yazdım paylaştım bende çıftçiye iş yapıyorum inanın bedava versem o bolgenın insanına uste kaç tl vereceksın dıye pazarlık ederler dışardan bakarsan dort çeker jeep pikab a binerler neyse boşver gelelım konuya biçerlerde mekanık sayıcılar var aslında hatasız çalışıyor dsipleylı elektronik bende duşundum hatta arayıp soranlarda var ama sayın karaapak arkadaşin dedığı gıbı kaç adet lazım önemlı olan o birtane için kımse uğraşmaz enaz 50 adet dersen siparış verırsen yapılır sende birtane kendıne ayırır gerısını satar para kazanırsın elektronikçi piyasa dakı gıbı yuksek fiyat çekmez piyasadan aldığının yarı fiyatına ama enaz 50 adet olursa yapılır benım imzadakı web adresımde var elımde kalmadı onlardan ıstersen temın edılır yanlız onlar AC220 ıle çalışıyor modıfıye edılmesı gerekır ikincisi fiyatı 250 tl yanı yuksek gelır sıze kolay gelsın

Ülkede bilginin değeri yok ki bu işte olsun. Bi öğrenmişler pazarlık sünnet diye. Bu da bize sokulmuş bi yalan

yanıtlar için tşkler, eskişehirden değilim bu konu fazla uzadı zaten yardımcı olacak kimse de yok, sizde üzerineze alınmayın lütfen herkes uyanıklık peşinde yapılan işe emeğe her zaman saygım var ama 3-5 lira ya mal edip 10 lira ya satılıyorsa ben buna düpedüz fırsatcılık derim.gelelim çiftçilere o bahsettiğiniz 4X4 lere binen çiftciler bi elin parmağını geçmez emin olun, bir de tarım kredi ve ziraat bankasına olan borçlarına bakmak lazım ülkemiz de sadece çiftcilerin değil halkın birçoğu borçlu köyümüzden örnek vereyim adam elindeki traktörü peşin satıp borca yatırıyor 5 yıl vadeli traktör alıyor neden borçlanıyor çünkü sattığı ürün masrafını karşılamıyor...ben yılda 10-12 bin lira civarı mazota para veriyorum yarısından biraz daha az gübreye sattığım ürün anca 15 bin lira...her yıl borç katlanarak gidiyor.ister istemez bütün çiftcilerin cebinde ya akrep oluyor yada cebi sırtında....

Forum istatistikleri

Konular
128,261
Kullanıcılar
450,083
Son üye
bilgees

Yeni konular

Geri