0.75kw Dalgıç Pompa Elektrik Sorunu Yardım ?

jimbeii

Üye
İyi Akşamlar. 0.75kw Daikim marka dalgıç pompa aldım. kuyu derinliği 25m .Pompa 20m yerleştirdim. Köydeki elektrik hattı 220v .Aldığım yer sorunsuz çalışacağını söyledi lakin köy yeri düşmeler oluyor ve verimli kullanım sağlayamıyorum. Bunun için öneri veya çözüm varmıdır ? Ne Yapmalıyım? Eğer dalgıç pompayı değiştirirsem nasıl bişey almalıyım? Değiştirmeden bi çözüm üretilebilir mi ? Teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Pompa karakteristiği,basma yüksekliği için uygunmuydu ?Yani,20 metre + depo ( kullanım yeri yüksekliği + boru kaybı ) yük-
sekliğini karşılyormu ?

evet karşılıyor. Depo kullanmıyorum bahçe sulama için.

Senin sorunun pompa karakteristiginden cok sebeke voltaji ile alakali sanirim..voltaj dustugu icin pompa verimli calismiyor..pompa beslemesi kablo kesitin ne?..gerilim kac volt lara dusuyor.?.. Regulator cozum olabilir.

Pompa besleme kablosu kesit bilmiyorum. aldığım yerden uygun olan kabloyu verdiler. kaç kullanmalıyım ? Elektrik 50m den çekiyorum. Gerilim kaç volt düşüyor ölçmedim.

Önerebileceğiniz regulatör varmıdır ?

Pompa besleme kablosu kesit bilmiyorum. aldığım yerden uygun olan kabloyu verdiler. kaç kullanmalıyım ? Elektrik 50m den çekiyorum. Gerilim kaç volt düşüyor ölçmedim.
Evinizde voltaj düşüyor mu peki?Evdeki Voltaj kaç?50 metre normalde fazla uzak mesafe değil!Ama bu 50 mt re kuyudaki 20 mt dahil mi?Eğer dahil değilse ve kablonuzun kesitide düşükse voltaj düşebilir!

Eline bir olcu aleti alip voltaj kaca dusuyor olcmen gerekir..ayrica 50 mt icin 2.5 mm kablo kesiti yeterli..pompa devreye girdigi anda demeraj akimi kac ampere cikiyor? Bunu da pens ampermetre ile olcmen gerekir..bu degere gore regulator gucu belirlemen gerekir..2-3 kva mono servo isini gorur.

Dahil değil toplam 70m . Kablo Kesit kaç kullanmalıyım ?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri