0.75kw Dalgıç Pompa Elektrik Sorunu Yardım ?

Dahil değil toplam 70m . Kablo Kesit kaç kullanmalıyım ?
70 metre mesafe 0.75 kw motor icin 2.5 mm kesit yeterli aslinda fakat 3x4 mm kullanirsan kesit yetersizligi yuzunden gerilim dusumu sorunu yasamazsin kardesim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar banada yardımcı olabirseniz sevinirim yaşadığım sıkıntı dalgıç pompa kumanda panosu için malzeme ( kontaktör ,termik ) seçiminde monofaze dalgıç 230 V 900 W 3.9 A 1.2 hp değerinde 2 ayrı yerden düğme yardımı ile start stop düşünüyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Mrb hayırlı kandiller öncelikle
Rüzgar enerjisinle enerji üretmek yerine pompayla su basmak istiyoruz kanatların kaç devirde döndürüp pompanin carkini kaç devire yükseltmek gerekir
Mesela 50_1000 devre ulaşmak için kaç metre çap kanat yapmam gerekir

Mrb hayırlı kandiller öncelikle
Rüzgar enerjisinle enerji üretmek yerine pompayla su basmak istiyoruz kanatların kaç devirde döndürüp pompanin carkini kaç devire yükseltmek gerekir
Mesela 50_1000 devre ulaşmak için kaç metre çap kanat yapmam gerekir
Kardesim selam..soruyu yeni bir baslik altinda acarsan yardimci olan bir arkadasimiz mutlaka cikacaktir..benim ilgi alanimin disinda oldugu icin yardimci olamayacagim.

arkadaşlar banada yardımcı olabirseniz sevinirim yaşadığım sıkıntı dalgıç pompa kumanda panosu için malzeme ( kontaktör ,termik ) seçiminde monofaze dalgıç 230 V 900 W 3.9 A 1.2 hp değerinde 2 ayrı yerden düğme yardımı ile start stop düşünüyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
monofaze 900 watt pompa icin kumanda panosu olusturmaya gerek var mi?..ya da neden gerek duyuyorsunuz..6-10 amper sigorta ile besleme hattini koruyabilirsiniz..monofaze pompalarda termik korumali fis duzenegi oluyor zaten..?

monofaze 900 watt pompa icin kumanda panosu olusturmaya gerek var mi?..ya da neden gerek duyuyorsunuz..6-10 amper sigorta ile besleme hattini koruyabilirsiniz..monofaze pompalarda termik korumali fis duzenegi oluyor zaten..?
hocam kumanda panosu yapmak isteyişimin nedeni evde bulunan derin su kuyusu için yer altından enerji vermek istıyorum yapmışken ömürlük olmasını istiyorum ama siz gerek yok derseniz 1 sıgorta 2 anahtar ile yapabilirim galiba mesleki acıdan zayıfım var biraz :)

hocam kumanda panosu yapmak isteyişimin nedeni evde bulunan derin su kuyusu için yer altından enerji vermek istıyorum yapmışken ömürlük olmasını istiyorum ama siz gerek yok derseniz 1 sıgorta 2 anahtar ile yapabilirim galiba mesleki acıdan zayıfım var biraz :)

Kumanda panosu yapinca sistem omurluk olacak degil herhalde dimi.:)..pompa bozulur,kontaktor bozulur vs vs...hic birinin garantisi yok..:)

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri