Şu motor rüzgar türbini için uygun mu sizce?

denizbay1

Üye
Siemens Siwamat 570 marka model bir çamaşır makinesinin etiketini okuduğumda motorunun rüzgar türbini için işime yarayacağını düşündüm, siz ne düşünürsünüz? (Makine saat gibi sorunsuz çalışıyor maşallah, eskinin sağlamlığını bilmeyen yoktur zaten). :)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bu konuya cevap verseler iyi olacaktı banada mantıklı geliyor bende ç.mak. motoru modifiye ettim modifiye öncesi rotora 12 volt dc verdim başladı çalışmaya statordan 118 volt ac elektrik verdi ve amacım bu değildi modifiye ettim statoru söktüm attım önce pimaj boru içine yerleştirdim rotoru hdd mıknatısları yerleştirdim 1500 rpm ile 140 volt dc akım aldım rediktö gibi düzenek yaparsam hazırdır

çok eski hdd mıknatısları kalın ve neodyumdur daha çoktu başka birşeyde kullandım o boru nikel borudur

Sayın SAFTİLKİ benimde merak ettiğim bir konuda çalışmışsınız size başarılar dilerim.Yapmış olduğunuz düzeneğin bitmiş hali ile başka fotoğrafları varsa çok faydalı olacağına inanıyorum yayınlarsanız sevinirim.Hayırlı Ramazanlar....

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri