Şerit Led Enerji Tüketimi

kepler-22b

Üye
Merhaba, mutfak tezgahımda 10 amperlik trafo ile birlikte 3.30 metre şerit led (5050-3çip) kullanıyorum. Yalnız bu şerit ledlerin tükettiği enerji konusu aklıma takıldı. Şimdi metrede ortalama 1.2 amper akım çekiyor deniyor. 3,30 m x 1,2 amper= 3,96 ortalama 4 amper desek 4 amper x 12v = 48 watt yapıyor.

şerid led uzunluğu 3,5 metre olsa, metrede 1,5 amper akım geçse ortalama 60 watt yapıyor. Ortalama 48 - 60 watt arasında enerji tüketiyor. Yani aşağıdaki 10.5 w led ampül gibi 5-6 ampülün tüketiiği enerjiye eşit mi oluyor şimdi?

H3yvXc.jpg

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aşağıdaki youtube inceleme videosunda da aynı sonucu varılıyor. Demek ki 3,5 metre uzunluğundaki 3 çipli şerid led, aynı anda yanan ortalama 5 adet 10,5 watt'lık led ampülle aynı enerji tüketiyor.

3,5 metre şerid led = 5 adet led ampül (10.5 watt)

Aşağıdaki videoda ise 1 metrelik şerid ledin saatte 12 watt elektrik harcadığı hesaplanıyor. Yani 3,3 metre şerid led, yaklaşık 40 waat enerj harcıyor ki bu da aynı anda 4 adet led ampül demek.

Son düzenleme:
Merhaba.
Hesap aynen öyle aksesuar için yapılan şerit ledler göründüğü kadar masum değil maalesef.
Modül ledleri incelemenizi tavsiye ediyorum daha çok ışık daha az tüketim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri