Şerit Led Adaptör Hakkında

sayın dexxen arkadaşa katılıyorum 10 mt fılan olsa hadı ıdare ederde 20 mt az değıl pcb nın yollardakı kalınlığı da onemlı yınede pcb ye takfiye kablo çekerseniz sorunsuz çalışır olduğu gıbı çalışır bır zaman sonra ledler lehım yerlerınden boşanır 20 mt aralarda sonuk led görmektense bence 3 e bolun kafanızda rahat olsun kolay gelsın

Bende öyle bir uygulama yaptım. Her iki ucu yani başlangıç ve bitiş uçlarını + ile + - ile - uçları şaşırmayarak baglarsan olur her yeri aynı yanıyor güç kaynagını biraz büyüt

30 A trafoyu 20 mt şerit ledin tam ortasından bağladım 10 mt 10 mt ayırdım sonuç olarak istediğimiz ışık şiddetini alamadık biz tek çip şerit ledden farklı bir ışık alamadık daha doğrusu çünkü daha önce tek çip vardı şimdi 3 çipli yaptık ledleri fakat değişen birşey olmadı maalesef.

size çok basit hesaplama şekli söyleyim arkadaşlar 3 cipli ledler metre ile 0.80 çarpıyorsunuz tek cipli ledlerde de 0.40 çarpıp kaç amperlik trafo kullanacağınız ortaya çıkıyor ..

[MENTION=47865]fahri20[/MENTION] Evet hocam biz o hesabı yaparak aldık zaten trafoyu ama istediğimiz sonucu alamadık ilk sayfada da belirttim zaten 3çipli ledler mt 1.2 amper çekiyormul 20 mt de 24 amper çekiyor dedik 30 amperlik almıştık.

ben örnegin her 5 m bir trafodan besleme yapıyorum sıkıntı çıkmıyor zaten bakarsanız 5 m halindedir 5 m bir uç çıkar birde ben led şeritten çok çektim ve araştırdım şuan TUNEX MARKA LED kullanıyorum trafosunuda sıkıntı yaşamıyorum bilginiz olsun inanın çok kötü ledler var piyasada ...

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri