Şarjlı Floresan Işıldağı 12V İle Şarj Etmek?

Sasquatch

Üye
Bugün çatı katını karıştırırken eski bir şarjlı floresan ışıldak buldum açma kapama düğmesi yanında DC12V yazılmış birde adaptör girişi var ancak ışıldağın arkasında 220v yazılmış bu ışıldak 12V adaptör ile şarj olurmu?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
20200418_184753.jpg
20200418_184740.jpg

Bu şekil

hiç 12 volt kullanmadım ( bu tür ürün ile )
220 volt olmadığı yerde
mantığıma göre araba 12 volt şarj için olmalı .
yaralı mı ? zararlı ? ( hiç deneme durumum olmadı )

olabilir .
1 - giriş mi ? ( şarj oto )
2 - çıkış ? ( harici pil gibi )
3 - giriş şarj amaçlı değil dışarıdan 12 volt ile beslenip ışıkdağı yakma olabilir .

bilmiyorum .
dikkat edin !!!
amacını !!!!

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/12v-akü-Şarjı-ile-ilgili.70405

Son düzenleme:
Pili ölmüştür, açıp 12v jack ın bağlantısına kontrol edin, bir ihtimal direk aküden çıkış amaçlıdır yani şarj amaçlı değil.

Pili ölmüştür, açıp 12v jack ın bağlantısına kontrol edin, bir ihtimal direk aküden çıkış amaçlıdır yani şarj amaçlı değil.

merhaba
yukarıda ki videoda
12. 00 dk sonra şarj diyor ama dediğiniz gibi de olabilir .

Evet akü tamamen boşalmış ama denedim şarj amaçlıymış sıkıntısız hem 12v hem 220v ile şarj olabiliyor garip bir ürün çok eski zaten
hiç 12 volt kullanmadım ( bu tür ürün ile )
220 volt olmadığı yerde
mantığıma göre araba 12 volt şarj için olmalı .
yaralı mı ? zararlı ? ( hiç deneme durumum olmadı )

olabilir .
1 - giriş mi ? ( şarj oto )
2 - çıkış ? ( harici pil gibi )
3 - giriş şarj amaçlı değil dışarıdan 12 volt ile beslenip ışıkdağı yakma olabilir .

bilmiyorum .
dikkat edin !!!
amacını !!!!

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/12v-akü-Şarjı-ile-ilgili.70405
Sıkıntı çıkarmadı zaten sigortalı çok küçük bir sigortası varmış içinde denedim 12v ile şarj ediyor.

Evet akü tamamen boşalmış ama denedim şarj amaçlıymış sıkıntısız hem 12v hem 220v ile şarj olabiliyor garip bir ürün çok eski zaten

Sıkıntı çıkarmadı zaten sigortalı çok küçük bir sigortası varmış içinde denedim 12v ile şarj ediyor.

teşekkürler
bu demek oluyor 12 volt şarj . sağlıcakla kalın .

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri