ŞÖNT REAKTÖR İHTİYACI

ayildiz

Üye
Mrb arkadaşlar. işletmede kullanılan led aydınlatmalardan dolayı reaktif: %1, cap:%12 lerde seyreden bir kompanzasyon sistemine sabit olarak 3x2,5 kvar lık bir şönt reaktör bağlamayı düşünüyorum. Daha önceki sistemlerde hiç şönt reaktör uygulamadım. bunun sisteme herhangi bir dezavantajı olur mu? Bir de şönt reaktör temin edebileceğim uygun firma ve tel veriseniz memnun olurum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
-3x2,5 rakamını nasıl buldunuz ?
-Google'da arama yaparsanız,10-15 adres bulabilirsiniz.

3x2,5 kvar sisteme fazla gelecek ama kompanzasyon sistemi bu fazlalığı kondansatörlerle dengeleyecektir diye düşündüm.

GrupArge firmasından temin edebilirsiniz. Ayrıca reaktör sürücüleride buradan temin edebilirsiniz

İyi akşamlar. Reaktif röle üzerinden sistemin 2 kvar lık kapasitif yük çektiğini gözlemledim. İhtiyaca binaen 2,5 kvar lık şönt reaktör montajı yaptım. Ama bu 2,5 kvar şönt reaktör sistemin ihtiyacını tam olarak karşılamadı. Yani 2 kvarlık ihtiyacın yarısı olan 1 kvar lık kısmını karşıladı. Bunun sebebi nedir, yada ihtiyac olan gücün 2 katını mı seçmeniz gerekli, bunu nasıl hesaplıyoruz

Anlık durumu gözlemiş olabilirsiniz.Sayacı-nızın 8.8.0 endeksinin ( 1 saatlik ) değerine
göre seçmek en doğrusudur.

Mrb arkadaşlar. işletmede kullanılan led aydınlatmalardan dolayı reaktif: %1, cap:%12 lerde seyreden bir kompanzasyon sistemine sabit olarak 3x2,5 kvar lık bir şönt reaktör bağlamayı düşünüyorum. Daha önceki sistemlerde hiç şönt reaktör uygulamadım. bunun sisteme herhangi bir dezavantajı olur mu? Bir de şönt reaktör temin edebileceğim uygun firma ve tel veriseniz memnun olurum.

Bence sistemi önce bir Şebeke analizörü yada sayaç değeriyle kaç kvar ihtiyacının olduğunu tespit et,ona göre şönt reaktör seç toplamda 7.5 kvar sabit bağlarsan sisteme muhtemelen fazla gelecektir.Birde şöyle bir dezavantajı olabilir şöntler sabit olunca ve röle indüktif olarak algılayacak karşılığında kondansatörleri çok uzun süre devrede tutacaktır.Kontaktörlerinin birinin yapışması durumunda bu defa kapasitifin uçup gider.Birde şunu söyleyeyim şöntleri düz bağlarsan çok kısa sürece acayip ısınıyor buna fan bağlamazsan kısa sürede yanarlar.Röle ile bağlanırsa ihtiyacı kadarını alacağı için çok fazla ısınma olmaz ,başımıza geldiği için söylüyorum 10 kvar 3 adet düz bağladık ve üstüne de fan bağladık fan'ın sigortası attığı için 3 adet 10 kvarlık şöntümüz yandı.

Bence sistemi önce bir şebeke analizörü yada sayaç değeriyle kaç kvar ihtiyacının olduğunu tespit et,ona göre şönt reaktör seç toplamda 7.5 kvar sabit bağlarsan sisteme muhtemelen fazla gelecektir.Birde şöyle bir dezavantajı olabilir şöntler sabit olunca ve röle indüktif olarak algılayacak karşılığında kondansatörleri çok uzun süre devrede tutacaktır.Kontaktörlerinin birinin yapışması durumunda bu defa kapasitifin uçup gider.Birde şunu söyleyeyim şöntleri düz bağlarsan çok kısa sürece acayip ısınıyor buna fan bağlamazsan kısa sürede yanarlar.Röle ile bağlanırsa ihtiyacı kadarını alacağı için çok fazla ısınma olmaz ,başımıza geldiği için söylüyorum 10 kvar 3 adet düz bağladık ve üstüne de fan bağladık fan'ın sigortası attığı için 3 adet 10 kvarlık şöntümüz yandı.

Sn emodiyator, yanmış olan şönt reaktörler üzerinde ısınmaya karşı termik koruma var mıydı?

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri