İzolasyon Trafosu mu yoksa Emi/Rfi filtre mi

Crowbar

Üye
Merhabalar. Sistemi Emi/Rfi'den korumak için bir çözüme ihtiyacım var. Korumanın asıl amacı profesyonel bir amplim var o ve LCD tv. Ne hikmetse ara sıra hoparlörden cızırtı gelip aynı anda tvde titremeler olmakta. Bir adet APC priz tipi surge, emi/rfi koruma cihazı aldım, (bir adet 100nf MKP kondansatör ve 4 adet varistörden başka birşey değil) tv ve ses sistemimden cızırtı geldiğinde de pirize taktığım cihazın kondansatöründen de hafif bir cızırtı geldiğini farkettim ve daha etkin bir filtreye ihtiyacım olduğunu düşündüm.

Corcom'un 6ET1 kodlu x kondansatörü + bobin + x kondansatör + paralel direnç + y kondansatör barındıran filtre çeşidi ile EKA transformatörün (EI tipi) 250VA izolasyon trafosu arasında kaldım. Fiyat veya verim önemli değil, en etkin korumayı yapmak istiyorum. Bu iki seçenek arasından hangisini tercih etmeliyim?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri