İsi ayarli havyanin bulunmayan entegresi yardım

erg123

Üye
JXgVdY.jpg
ajZngO.jpg

Bu ersa 111 nedir bilen var mı nette araştırdım yabancı sitelerde lm724 diyorlar ama lm724 14 ayak bu 16 ayak

Ersa güzel üründür..
ancak böyle kendi etiketinin basıldığı entegre görmek üzücü kendine bağlı kalınmasını istiyor. Kendisi için üretildiği belli..

Havya çalışmadığını düşünerek gerekli kontrolleri yaptınız mı ? Sorun nedir nasıl davranıyor hiç ısınmıyor mu yoksa tam kapasite mi ısınıyor? Diğer parçaları kontrol ettiniz mi?

Dilerseniz havya 24 volt için başka devre şemaları verebilirim. 24 volt şemalar var ondan bi tane yapıp kullanabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Pcb-Ersa-Ms65c-BestPlan.jpg

MS6000kl.jpg

Ustam havya sağlamda havya almancı bir adamın istedim vermedi bende açıp şemasını alayim dedim aldım da o entegre piyasada yok senin attigindada lm 324 var ya bu nasil oluyor çözemedim not iste de yalnis yazmışım kusuruma bakmayın ustam olmadı sen en iyisi versene birtane yapayım bende

Dostum yukarıdaki devrenin şemasını veriyorum.

Daha sonra başka projelerinde şemasını vereceğim. Unutmadan bu devreler 24 volt ile çalışır. Havyada 24 volt olmalıdır.

Schema_Loetstation.jpg

Lm324 kullanılıyor. biliyorum ustam 24v 60w trafo kullancam benim soktugumde transistor yoktu bunda var onun dışında aşağı yukarı ayni

Ustam wellerda bir parça tr de yok alttakinde güzel ama yorum yok tereddütteyim mecbur ustekini yapicam baskı devre yapacak adam bulursam yapicam

sl443 diyorsan yurt dışından bulunabilir ancak zaten bulunan parçalarla yapmak varken bulunmayanla yapmak mantıklı değil.

üstteki ise 48 watt ..

Ustam yurtdışında varda uğraşmak istemiyorum turkiyede olsun daha iyi ayağına geliyor gidip almama gerek kalmiyor 60w garanti olsun diye dedim havya 24v 48w biliyorum ustam

bundan yaklaşık 5 -6 sene önce elektronikçi bir arkadaşımın tavsiyesi ile ersa marka kalem havya aldım sözde alman malı o zamanın parası tam 90 TL verdim. ama lehim yaparken havyanın gövdesi oldukça fazla ısınıyor neyse garantiye yolladım sözde rezistansı değiştirdiler ama durum aynı daha sonra havyanın ucu eğildi v.s v.s alman malı bir üründe bu kadar sorunun olması pek hoşuma gitmed 10 tl ye aldığım çin malı dandik havyayı senelerdir kullanıyorum ama bu havyayı 1 ay bile kullanmadan kaldırdım kenara attım olan bizim 90 tl ye oldu ... :( :( :(

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri