İnverter klima arizasi

çaylakelektrikçi

Paylaşımcı üye
Abilerim selamlar.
ADP odamizin sogutmasi icin bir adet inverter Mitsubishi Heavy klimamiz var..odayi kontrol ederken klimanın su akittigini gordum..alt kismina filan simsiyah su akitmis..soyle bir temizlik yapmak icin kapattim.filtresini filan temizledim.calistrdim..klima devreye girmedi..ic ünite calisiyor ama 10 dakika sonra herhangi bir ariza kodu vermeden kapakları kapatıyor..hal böyle iken ic üniteye bi el atayim dedim komple dagittim cihazı.ic fani kurumdan dolmus dogru duzgun uflemiyordu bile..tavayi filan komple soktum kartını soktum temizledim..ayni sekilde dis ünite kartını filan soktum kondenserini yikadim..cihazı tekrar toplayıp start verdim yine ayni seyi yapti..hafiften sanki bi soğukluk geliyo gibi hissettim..dis unite fanini soyle elimle bi dondureyim dedi dis unite devreye girdi.haliyle cihaz da sogutmaya basladi..bu fan DC sanirim direk karta bagli ve herhangi bir kondansatör filan yok..cihaz 4-5 saat calsinca yine ayni sekilde kapanmis ic ünite..her seferinde cihazı açtıktan 2 dakika sonra fani elimle çevirmek durumunda kalıyorum..bu durumda fan mi arızalı yoksa karttami bir sorun var.?.cihaz yalniz hic ariza kodu vermiyo..iki uc bes kere yanıp sonerse kodları varmis fakat bunda normal calisyo gorunuyo

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Geçmiş olsun marş motoru arızalı :D, @serkan_48 ne dersin?:p
Benzer sıkıntıyı daha ufak kömürsüz motorlarda yaşadım mili/yatağı kontrol edin temizleyip yağlayın ve deneyin.

Klima çalışıyordu.sadece su akıttığı icin kapatıp altini ustunu sildim filtresini temizleyip yerine taktim.cihaz calismadi..tesadüfen cihazı çalıştırıp fani elimle bi dondureyim dedim.devreye girdi..ama her kapatip tekrar actgimda bir daha çalışmıyor.illa fani elimle cevirmem gerekiyor.

Klima çalışıyordu.sadece su akıttığı icin kapatıp altini ustunu sildim filtresini temizleyip yerine taktim.cihaz calismadi..tesadüfen cihazı çalıştırıp fani elimle bi dondureyim dedim.devreye girdi..ama her kapatip tekrar actgimda bir daha çalışmıyor.illa fani elimle cevirmem gerekiyor.
Bahsetmeyi unuttum yani aynı sıkıntıyı yaşadım derken aynı teşhisle motorlarım çalıştı kast ettim, bu sebeple mil ve yatak üzerine yoğunlaşın tavsiyesinde bulundum.

Son düzenleme:
Evet ustalar.servis cagirdik cihaz 2-3 saat çalışıp duruyor.kompresör arizali dwgisecek.dendi..arızalı kompresör 2-3 saat soğutma yapar mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri