Klima arızası hakkında

arifcaltug

Üye
sa ustalar benim bugun karsilastigim bir arizadir. bilgisi tecrubesi olan abiler yorum yaparsa sevinirim ...

ARİZA TANİMİ

abiler ariza soyle arceligin klimasi ic unitesi calisiyor dis unitesinde kompresor devreye girme aninda voltaji 160 lara dusuruyor devreye giremeyip bu sekilde tekrar tekrar devreye girmeye calisiyor boyle tekrarliyor ... voltaj dusuk diye gittim

YAPTİKLARİM..

Sebeke 225 v gordum kompresor devreye girmeye calistiginda da 165 lere kadar dustu devreye giremedi 225 e geri cikti

klima beslemesini buattan ayirdim evin girisinden verdim sonuc ayni

klima gucune baktim soguttmada deniyorum klimayi 1800 watt

dis unitenin 220 beslemesini ayirip manuel harici 220 verdim sonuc ayni

altkat ana panodan fazlari degistirdim sonuc ayni

yan dairenin klimasi calisiyormus ordan aldim camasir makinesinin prizinden (2000w) 16 a lik sigorta attirdi

servis kompresorun kondansatorunu degistirmis ben kompresorden supleleniyorum

DEGERLİ ABİLER SORUNUM BU YARDİMLARİNİZİ BEKLİYORUM EN KİSA ZAMANDA BU KADAT UZUN YAZİYİ OKUDUGUNUZ İCİNDE TSK EDİYORUM. HAYİRLİ İSLER

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kompresör yüksek voltaj çekiyor gibi. Kompresör uçlarını ölçmeniz lazım. Arizayi buldunuz mu

Forum istatistikleri

Konular
128,154
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri