Beko salon tipli klima

ELNUR

Paylaşımcı üye
Selam aleykum
Arkadaslar beko salon tipli klima isitma rejiminde dis unite calismiyor.ariza neden ola bilir.desem ortam sensor arizali displeyde oda da olan temperatoru gosteriyor 15derece gosteriyor.ben 30 dereceye koyuyorum
Desem ic unite serpantin sensor arizali ic unite fani calismalidir arizalidirsa.bawqa neden ola bilir.klimada elektrik oynayib trasformartorlari yanmisdi.yeniledim boyle ariza verdi.4 aded var hepsi ayni ariza.klima 3 fazli fazin hepsi klimaya kadar geliyor.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Dediğinize göre ortam 15 derece siz 30 dereceye ısıtıyorsunuz ancak yine dış ünite devreye girmiyor mu?

Isıtma için kumandadan seti 30 yaptığınızda içerisi 15 derece olması ısıtmada çalışmasına yeterli. 4 cihazın hepside aynı arızayı vermesi sorunun ilk başta yaşanan voltaj arızasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Yani cihazın kartlarında sorun olabilir.

Elektronik kart çıkış vermiyor gibi görünüyor.

Siz yine de cihazı soğutma moduna alın. Oda sensörünü elinize avucunuza alıp ısıtın yada ılık bir su yapıp 30 derece gibi suya daldırın birde o şekilde deneyin. Soğutmada girecekmi deneyin.

Sensorlerin ikisinide ölçtünüzmü kaç ohm?

Dediğinize göre ortam 15 derece siz 30 dereceye ısıtıyorsunuz ancak yine dış ünite devreye girmiyor mu?

Isıtma için kumandadan seti 30 yaptığınızda içerisi 15 derece olması ısıtmada çalışmasına yeterli. 4 cihazın hepside aynı arızayı vermesi sorunun ilk başta yaşanan voltaj arızasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Yani cihazın kartlarında sorun olabilir.

Elektronik kart çıkış vermiyor gibi görünüyor.

Siz yine de cihazı soğutma moduna alın. Oda sensörünü elinize avucunuza alıp ısıtın yada ılık bir su yapıp 30 derece gibi suya daldırın birde o şekilde deneyin. Soğutmada girecekmi deneyin.

Sensorlerin ikisinide ölçtünüzmü kaç ohm?
Oldu abim yoklayib yazacagim

Dis unitede de olan transformartorlarida yanik imis.ilk gitdiyimde hava yagmurlu oldugundan dis unitelere bakamamisdim.

Geçmiş olsun ,

Dış ünitede demi kart varmış?

Forum istatistikleri

Konular
128,187
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri