İlk yerli füze fırlatıldı

Bu füze tam olarak nasıl bir savunma sağlıyor? Hava savunma dediğine göre havadan gelen bir uçağı, bir helikopteri veya bir füzeyi vurması gerekmiyor mu? Sadece rampadan fırlatılan ve havadan gelen hiçbir hedefi engellemeyen bir füzenin nasıl başarı ile test edildiğini anlayamadım. Eğer maksat sadece havaya fırlatmayı test etmek ise roketsan çoktan beri bu tip sistemleri üretiyor. İnşallah proje tamamlandığında havadan gelen her türlü tehdidi engelleyebilecek bir hareket mekanizmasına sahip olur.

Selamun Aleyküm
Güncelliğe şu zamanda ne kadar uzak olsam da "ilk" sözünün uygunsuzluğunu ifade etmek istedim. Lagari Hasan Çelebi Sultan Murad ın kızının doğumu sebebiyle olan toplanmada kendisini bağladığı dünyanın ilk füzesi diye tabir edilen cihaz ile havaya uçmuş, fitillediği bir kısım malzeme ile gökyüzünü aydınlatmış, sonra tekrar karaya çıkmıştır.(Evliya Çelebi,Seyahatname) Füzeciliğin atası sayılır. Tabi bu konuda son yy da teknik ile öne çıkan medeniyetlerin kabulsüzlüğü ki çoğu mevzuatta bilinir, hakikati değiştirmeyecektir.
II. Abdülhamid ilk elektrikli ve atlı tramvayı(dünyada) , Avrupa ile aynı zamanda telefonu, ilk torpido atan denizaltıyı(kendi parasıyla)... Araştırmalar daha neleri gösterecektir..
Hayırlı günler dilerim..

l11.jpgl22.jpga2.jpgAbdülhamitDenizaltı.jpg

İlklerden açılmışken daha neler eklenebilir kimbilir... Tabi bu sistemler daha farklı zamanlarda basit anlamlarda teknolojik oturuma tabii tutulmadan yapılmış olabilir yani ilk denilen zamanın öncesinde.
ilk matbaa, ilk uçuş, ilk önemli top...
h11.jpgPiri Resi der ki; Bir Hristiyan vardır dünyayı çizgilere bölmüş...(Kitab-ı Bahriye) Tam aktaramamış olabilirim ama o dönemde meridyenlerden bahsetse gerek... Daha bir çok haritaları vardır ilk dünya haritası Amerika da müzede ve uzay resimleri ile birebir uyuştuğu ifade edilir. Denizcilikte çok örnek alınmışlığı anlatılır ki , amcası Kemal Reis in de ayrı bir derya olduğunu yazar..
Yoğurda hapsedemezler inşAllah(c.c.)

http://www.hayatnotu.com/turklerin-...erin-bilime-katkilari-ve-kazandirdiklari.html

Son düzenleme:
Piri Reis'in haritaları Avrupa denizcileri ve özellikle Christopher Columbus temelli haritalardır... 10 küsur haritanın sentezidir, uzay fotoları ile uyuştuğu vs. şehir efsanesi, bir çok yanlışı vardır...

Piri Reis haritalarının üzerine orjinal haritalarda bulunan notları vs. aktarmış...

Füzeciliğin atasından bahsedilecekse üzgünümki Çinliler keşfetti...

Bu füze tam olarak nasıl bir savunma sağlıyor? Hava savunma dediğine göre havadan gelen bir uçağı, bir helikopteri veya bir füzeyi vurması gerekmiyor mu? Sadece rampadan fırlatılan ve havadan gelen hiçbir hedefi engellemeyen bir füzenin nasıl başarı ile test edildiğini anlayamadım. Eğer maksat sadece havaya fırlatmayı test etmek ise roketsan çoktan beri bu tip sistemleri üretiyor. İnşallah proje tamamlandığında havadan gelen her türlü tehdidi engelleyebilecek bir hareket mekanizmasına sahip olur.

Balistik test atışı... Füze yada roket havada itki kuvveti ile ilerleyen mevzu olduğundan bu itkinin başarıyla gerçekleşmesi, füzenin aerodinamik olarak kararlı bi rota tutturması için deneysel testlerin yapılması gerekli...

Sayın Dexxen referansınız ora veya bura mıdır bilmiyorum. Orada ve ya burada yazan bilgilerin anti-Türk propagandası içermesi bizi şaşırtmaz. Mesajlarımızın altında yazan linki tıkladığında daha nice önderliklerimiz görülür. Keza Avrupa nın kaynakları ile Avrupa haklı imiş diyemeyecek kadar dürüstlüklerine güvenmiyoruz. Ve de herşeyi biz bulduk demeleri ise bizi şaşırtmıyor.
Dünya kaynakları incelendiğinde ifadelerimizin isabeti anlaşılır. Keza sadece atalarımızın yy lar öncesi eserlerini kale almayan hangi kaynağı referans alabiliriz? Bunların öğrendiklerini bize öğretmeye çalışmalarına şaşılmaz çünkü onlar atalarımızı daha çok çalışmışlar.
Cristoph nereden Piri Reis in haritalarını çizmiş? Bu haritalar Cristoph Amerika yı keşfettim dediğinde ve ya yardımcısı keşfettiğinde zaten Amerika nın yerini çizmiş haldeydi. Cristoph ve yardımcısı bu haritalar ile yollarını bulmuşlarsa iyi kaynak izlemişler. Zira zaman olarak Fatih Sultan Mehmet Han ın bir isteği ile kitabını yazmıştır ve de belki cihan haritasını çizmiştir. Kimbilir kaç sene evvelinden aklındadır bu haritalar? Şimdi ondan kaç yıl sonra belki onun haritaları ile yolunu bulanlar nasıl onun eserini sahiplenebilirler? Bu şehirden ziyade okyanus efsanesi midir? Harita Amerika da saklanmaktadır ve uzay fotoğrafı ile üst üste konmuştur. Burada çıkan ufak hataları yazma gereği duymamıştım. Zira dünyanın yuvarlak halinin iki boyuta geçirilmesinde hata yapmadan cihan haritası çıkarılmışsa ufak tefek hataları düzeltsek de olur.
Bu arada Abdülhamit in ilk torpido atan denizaltısı yaptırılmasaydı acaba Avrupa der miydi Abdülhamit den öğrendik?
Biz bu tip icat dediklerimizin kimi zamanlarda teknolojik temele oturmadan yapıldığını izah etmiştik. Ancak tam tekniği ile yapılıp ispatlanmasına icat gözüyle baktık. Füze yi bilinen ilk kullanan Lagari Hasan Çelebi dir ki bizzat kendisini gökyüzüne uçurup tekrar karadan dönmesi ve semayı aydınlatması balistik, sanat vb eseridir. Yoksa ki kurşun yapıldı diye füze de yapılmış olmadı, Çin de birşeyleri fırlattı diye füze yapmış olmaz. Bizi yoğurda hapsetmek isteyenler Türk kişilik ve karakterine hücumdan önce Çin in neden Çin seddini yaptığını araştırabilirler. Orada burada sebep olarak ve ya bir milletin savunması neler üretilmiştir bilemeyiz ama hakikatin lafla değişmediğini biliriz.
Zeka kıyası yapıldığında da laftan ziyade kimin neye yakın olduğu anlaşılır. Şu bir duyumum idi:
" Her millette yüzde bir yüksek zeka çıkar. Türklerde yüzde elli çıkar ama eğitim sistemleri ile bitirirler." ((eksik anltm olabilir.))
Nadia Camukova Bir zamanlar seçilmiş dünyanın en zekisi söylüyor. Yalnız Atilla İlhan ın tabiri ile Türkiye nin Türk olmayan medyası bu hanfendiye yüklenmeye çalışmıştı.. Zaten diğer Türk olmayanlar da Türklere yükleniyor.. Tarih te tekerrürden ibaret denir.
İlim her haliyle Hz.. Adem (a.s.) 'a nasip edildi. Kim ne ilmini buldum dese buradan gelir. Ne yapsa özü ilim ile sabittir. İcat ifadelerine zaten bu sebepten fazla itibar edilmeyebilir.
Hz. Muhammed (s.a.v.) "İlim mü'minin yitik malıdır.. Nerede görse alır." yitik mal Hz. Adem den sonra belki Nuh tufanında belki başka sebeplerle kaybolması olsa gerek.

Sayın Dexxen referansınız ora veya bura mıdır bilmiyorum. Orada ve ya burada yazan bilgilerin anti-Türk propagandası içermesi bizi şaşırtmaz. Mesajlarımızın altında yazan linki tıkladığında daha nice önderliklerimiz görülür. Keza Avrupa nın kaynakları ile Avrupa haklı imiş diyemeyecek kadar dürüstlüklerine güvenmiyoruz. Ve de herşeyi biz bulduk demeleri ise bizi şaşırtmıyor.
Dünya kaynakları incelendiğinde ifadelerimizin isabeti anlaşılır. Keza sadece atalarımızın yy lar öncesi eserlerini kale almayan hangi kaynağı referans alabiliriz? Bunların öğrendiklerini bize öğretmeye çalışmalarına şaşılmaz çünkü onlar atalarımızı daha çok çalışmışlar.
Cristoph nereden Piri Reis in haritalarını çizmiş? Bu haritalar Cristoph Amerika yı keşfettim dediğinde ve ya yardımcısı keşfettiğinde zaten Amerika nın yerini çizmiş haldeydi. Cristoph ve yardımcısı bu haritalar ile yollarını bulmuşlarsa iyi kaynak izlemişler. Zira zaman olarak Fatih Sultan Mehmet Han ın bir isteği ile kitabını yazmıştır ve de belki cihan haritasını çizmiştir. Kimbilir kaç sene evvelinden aklındadır bu haritalar? Şimdi ondan kaç yıl sonra belki onun haritaları ile yolunu bulanlar nasıl onun eserini sahiplenebilirler? Bu şehirden ziyade okyanus efsanesi midir? Harita Amerika da saklanmaktadır ve uzay fotoğrafı ile üst üste konmuştur. Burada çıkan ufak hataları yazma gereği duymamıştım. Zira dünyanın yuvarlak halinin iki boyuta geçirilmesinde hata yapmadan cihan haritası çıkarılmışsa ufak tefek hataları düzeltsek de olur.
Bu arada Abdülhamit in ilk torpido atan denizaltısı yaptırılmasaydı acaba Avrupa der miydi Abdülhamit den öğrendik?
Biz bu tip icat dediklerimizin kimi zamanlarda teknolojik temele oturmadan yapıldığını izah etmiştik. Ancak tam tekniği ile yapılıp ispatlanmasına icat gözüyle baktık. Füze yi bilinen ilk kullanan Lagari Hasan Çelebi dir ki bizzat kendisini gökyüzüne uçurup tekrar karadan dönmesi ve semayı aydınlatması balistik, sanat vb eseridir. Yoksa ki kurşun yapıldı diye füze de yapılmış olmadı, Çin de birşeyleri fırlattı diye füze yapmış olmaz. Bizi yoğurda hapsetmek isteyenler Türk kişilik ve karakterine hücumdan önce Çin in neden Çin seddini yaptığını araştırabilirler. Orada burada sebep olarak ve ya bir milletin savunması neler üretilmiştir bilemeyiz ama hakikatin lafla değişmediğini biliriz.
Zeka kıyası yapıldığında da laftan ziyade kimin neye yakın olduğu anlaşılır. Şu bir duyumum idi:
" Her millette yüzde bir yüksek zeka çıkar. Türklerde yüzde elli çıkar ama eğitim sistemleri ile bitirirler." ((eksik anltm olabilir.))
Nadia Camukova Bir zamanlar seçilmiş dünyanın en zekisi söylüyor. Yalnız Atilla İlhan ın tabiri ile Türkiye nin Türk olmayan medyası bu hanfendiye yüklenmeye çalışmıştı.. Zaten diğer Türk olmayanlar da Türklere yükleniyor.. Tarih te tekerrürden ibaret denir.
İlim her haliyle Hz.. Adem (a.s.) 'a nasip edildi. Kim ne ilmini buldum dese buradan gelir. Ne yapsa özü ilim ile sabittir. İcat ifadelerine zaten bu sebepten fazla itibar edilmeyebilir.
Hz. Muhammed (s.a.v.) "İlim mü'minin yitik malıdır.. Nerede görse alır." yitik mal Hz. Adem den sonra belki Nuh tufanında belki başka sebeplerle kaybolması olsa gerek.

Fatih Sultan Mehmet'in isteği ile harita çizen kim? Piri Reis'mi? Doğumve ölüm Piri Reis 1470-1553, Fatih 1432-1481... Sanırım anladın...
Piri Reis'in haritası mükemmel cihan haritası felan değildir, hatta döneminin gerisindedir adam haritasının üstüne nereden hangi kaynaklardan yararlanmış yazmış diyorum gelen cevap halen kendi çizdi vs... Piri Reis'in haritası Arap ve Avrupalı bilimum denizcilerden eline geçen haritaların toplamasıdır ki Piri Reis'te zaten aksini iddia etmiyor... Haritasını da gökten gelen vahi ile felan çizmedi ermişte değildi...

Bi zahmet Kitab-ı Bahriye'yi oku... Piri Reis Akdeniz'den dışarı çıkmadı güzel kardeşim, anladın?...

Sen şu tarihle alakalı bilgilerini komple tarafsız gözle bi kontrol et, %90'ı sallamasyon şehir efsanesi...

Son düzenleme:

Abdülhamid Denizaltısı (Nordenfelt 2), Osmanlı Donanması'nın ilk denizaltısı. Vickers&Armstrong şirketi tarafından İngiltere'de inşa edilip, parçalar halinde Osmanlı'ya getirilmiş, Taşkızak Tersanesinde monte edilerek denize indirilmiştir

Osmanlı Bahriyesi?nde İlk Denizaltılar: Abdülhamid ve Abdülmecid | Evren Mercan - Academia.edu
Abdülhamid (denizaltı) - Vikipedi

Zaten Avrupa'dan sipariş ettiğin denizaltının Avrupa senden neyini öğrenecek? Sallarken az biraz araştırın rezil olmayın...Şu tarihi de adam gibi araştırın öyle konuşun...Avrupa denizaltıyı Abdulhamit'ten öğrenmiş, peh peh peh...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri