İlk CNC Denemem

Elinizde tum parcalarinin cizim resimleri var mi, paylasma imkaniniz olursa cok guzel olur.
Saglicakla.

tebrikler iyi çalışmalar dilerim umarım bizde kendi sanayi makinalarımız yaparak dışarıya bağlı kalmayacağız inşallah

Elinizde tum parcalarinin cizim resimleri var mi, paylasma imkaniniz olursa cok guzel olur.
Saglicakla.
plan ve yapım aşamalarını hazırlıyorum. Bitirince kendi web sayfamda yayınlıyacağım, buradan da link veririm. Umarım faydası olur.

paylaşım için tşkr elinize sağlık kazasız belasız çalışmalar kolay gelsin..

Merhaba

İlginç bir cnc tezgahı olmuş.Yanlız çalışan freze motorun ,çalışırken bu tezgah yüzünden, titrememesi gerekir.

En önemlisi titeşimsiz tezgah yapmak.

Kolay gelsin.

tebrik ederım ıyı bır calısma ve paylasım olmus. benımde böyle bır dusuncem var ama nereden basyalacagımı bılemıyorum bu konuda yardımlarınıza ıhtıyacım var..

Bravo. Ancak vidoedaki sesten vida sisteminde sıkıntı var gibi. Bilyalı somun kullanırsan daha iyi olur. Tebrikler.

tezgan 12mm mdf olduğundan titreme yapıyor, bu yüzden boyutu biraz daha küçülttüm şimdi daha iyi oldu. Bu denemeydi bir dahakine daha kalın mdf yada aliminyum kullanmayı düşünüyorum

vida sistemi değil de motor ayarlarını tam yapamamışım, gereğinden fazla hızlı ayarlamışım onu da deneyerek öğrendim.

tebrik ederim çok başarılı bir çalışma emeğinize sağlık :D
Bu arada dremel yerine lazer diyot kullanarak lazer kesim yada işleme amaçlı kullanmayı düşündünüzmü bu şekilde güzel örnekler var özellikle intructables da CD-ROM lazerinden yapılmış olan bile var kolay gelsin iyi çalışmalar

Diyot Lazer hakkında bilgisi olan var mı ? Cnc lazer Router yaparak pleksi gibi malzemeleri işlemek istiyoruz. Lazer kısmında takıldık konunun. Nasıl çözüm üretebiliriz acaba ?

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,039
Son üye
mustafauzun29

Yeni konular

Geri