İki monitör aynı anda...

melpa ' Alıntı:
tr_escape ' Alıntı:
XP veya diğer işletim sistemleri fark etmez hepsinde çift monitor kullanabilirsin DVI ve VGA çıkışı olan 256 mb bir grafik kartı al DVI çıkışa bir monitor , VGA çıkışa bir monitor taktıktan sonra da windows masaüstüne sağ click ile ayarlarını yap.
Bu kadar...

elimizde DVI çıkışı olan ekran kartımız yoksa veya DVI çıkışı olan ekran kartı alacak durumumuz yoksa ne yapacağız.bir tane PCI bir tane de AGP ekran kartını (aynı win98 de olduğu gibi) XP'de de rahatlıkla kullanabilirmiyiz.

Ne yazıkki ülkemizdeki ekonomik durumları düşünemediğim için üzgünüm.
O zaman ikinci el bir kart alacaksın hoş monitor parası bulabildiğine göre kart parasını da bulabileceğini
düşündüm.
Nerden katılıyorsunuz bilmiyorum ama İstanbul Kadıköy'den rahatlıkla bulabilirsiniz.
Çift monitor kullanacak kadar bir proje/iş evde oyun vs.. yapacak kişi bunu düşünür sanırım
Benim evimde P II'mi geçen yıl abime verdiğime göre ya elindeki ile yetineceksin ya da parasını verip
o şekilde kullanacaksın ;)

en baştan söyleyeyim kesinlikle polemik yaratmak gibi bir amacım yok.yukarıda "muratcyber" in ilk yazdığı mesajda:
Bilgisayara iki ayrı monitör bağlamak isteyenler için, yeni nesil ekran kartlarının çoğunda iki adet monitör çıkışına yer veriliyor. Peki ama eğer ekran kartınızda sadece tek bir çıkış varsa ne yapacaksınız?

şeklinde bir soru sorulmuş ve cevap olarak ta piyasaya yeni çıkan iki ürün hakkında bilgi verilmiş.şu anda çift monitör kullanma ihtiyacım yok ama aklıma şöyle birşey geldi:win98 iki monitörü destekliyor acaba xp desteklemiyormu ki böyle dışarıdan harici cihazlar kullanmak zorunda kalınıyor.birisi çıkıp deseydi:"hayır teknolojiye bu kadar masraf yapmanıza gerek yok,bilgisayarınız p2 mmx bile olsa xp çift monitörü destekliyor."
o zaman sorunun cevabı verilmiş olacaktı.
her neyse dediğim gibi polemik peşinde değilim.zaten çift monitör kullanmak isteyenler için seçenek bir tane değil.ister dvı kullanır ister vga.

ama ustam monitör çıkışı olmayan diz üstülerde kart takılamayacağı için bir alternatif

bence polimik çıktığıda yok bence paşa paşa tartışıp anlaşıyoruz alternatifler sunuluyor hemde forumda her konuda (istisnalar kaideyi bozmaz :) )

sen kasma kendini silahlar çekilmeyince, kan akmayınca, kalpler kırılmayınca bişey olmaz :)

saçmaladımmı yoksa, Kusuruma bakmayın

Burası fikirlerimizi tartışıp öneriler vereceğimiz bir platform olduğu için fikirlerimi sundum.
Amaç bilgi paylaşımı olduğu için burada yazılanların yarın aynı şekilde başka bir konuda yazanın kendi
başına da gelmesi gayet normal olur. (etme bulma mevzu ;) )
Ki zaten ne yazıkki toplum olarak yazma özürlüyüz ( ben de dahil ) anlatımlarda o yüzden bunları
polemik olarak kimse algılamayacağını düşünüyorum en azından kendim için.
Yani fikirlerini paylaştığın için çok teşekkür ederim :D

Forum istatistikleri

Konular
128,286
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri