İş kazası

Yüksekte çalışma eğitimi diye bir eğitim var. Bu eğitimi tüm bu işlerle uğraşanlara aldırmak lazım. İşcinin kafasında hep çalışacağım yere çıkayım. Ondan sonra emniyet kemerini bir yerlere takarım kafası hakim. Çıkana kadar ne olacağını düşünmüyorlar.
Eğitim fasa fiso çünkü düzen bozuk. Kendimden örnek vereyim; Yüksekte çalışma eğitimine hiç girmeden siparişle sertifikam geldi! Sınavda zayıf çektiğim halde ekatım çıktı!

Bu arkadaş Çatıdaki şeffaf lara basmış usta. Kemer olsa ne olur hangi çatıda bağlayacak yer var? Ben çıkmam dese ne olacak? İsg cinin bile parasını iş veren veriyorken şikayet etse nolacak? Herşey uygun olsa bile 4 çocuk ve geçim sıkıntısı, aklında nevardı kim bilir. Yazık bu ülkenin çocuklarına

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Çatıdaki şeffaf lara basmış usta. Kemer olsa ne olur hangi çatıda bağlayacak yer var? Ben çıkmam dese ne olacak? İsg cinin bile parasını iş veren verirken şikayet etse nolacak? Herşey uygun olsa bile 4 çocuk ve geçim sıkıntısı, aklında nevardı kim bilir. Yazık bu ülkenin çocuklarına
Ben ustamızin kabahatli olduğunu belirtmedim. Onun şartlarıni bilemeyiz. Mekanı cennet olsun. Allah ailesine sabırlar versin. Ben kendi tecrübelerim üzerinden konuştum. İnsanın kendini emniyete almanın bir sürü yolu var. Gerekirse alırsın yanına halatı ya da uzun kabloyu gene kendini bir yerlere bağlarsın. Bu işlerin meydana gelmesinin aslında en büyük sebeplerinden biri de kendine güven ve bana birsey olmaz düşüncesidir. Çatı aktaran ve oluk tamir edenlere bakıyorum bazen. Ne kemer ne emniyet. Kedi gibi geziyorlar Allaha emanet. Ben bakmaya korkuyorum adamlara.

Son düzenleme:
Allah rahmet etsin geride kalanlara sabırlar versin.Çok üzücü biz elektrikçilerin nerde ve nasıl çalışacağı hiç belli olmuyor .Bundan dolayı bazı güvenlik önlemleri almamız gerekmektedir .Birkaç tanesini aşağıya maddeler halinde yazacağım belki bilmeyen arkadaşlar vardır.

1-Çatılarda veya sülolarda veya yüksek yerlerde kesinlikle emniyet kemeri kullanıp kemeri bir balansörle güvenlik halatına bağlamak gerekmektedir.
2-Eğer çatıda veya sülolarda veya yuksek bölgelerde Güvenlik halatı yoksa acilen sabit bir güvenlik halatı yaptırmak gerekmektedir.
3-Uazk bölgelerde veya çatılarda ulaşımı güç olan yerlerde kesinlikle tek başınıza çalışmayın yanınızda en az 1 gözlemci bulundurun.Gerekirse bunu talimat haline getirin yazdırın.Ben Ayçiceği sülosuna düşüp boğulan ve bunun gibi daha nice iş kazaları duydum gördüm.
4_Şalterlerinizde kesinlikle kilitleme mekanizması olsun eğer yoksa yapın yada yaptırın.kilitlediğiniz şalterin anahtarı cebinizde olsun.

Allah tüm çalışan arkadaşları korusun.saygılarımla

Allah rahmet etsin geride kalanlara sabırlar versin.
Çok üzücü biz elektrikçilerin nerde ve nasıl çalışacağı hiç belli olmuyor .Bundan dolayı bazı güvenlik önlemleri almamız gerekmektedir .Birkaç tanesini aşağıya maddeler halinde yazacağım belki bilmeyen arkadaşlar vardır.

1-Çatılarda veya sülolarda veya yüksek yerlerde kesinlikle emniyet kemeri kullanıp kemeri bir balansörle güvenlik halatına bağlamak gerekmektedir.
2-Eğer çatıda veya sülolarda veya yuksek bölgelerde Güvenlik halatı yoksa acilen sabit bir güvenlik halatı yaptırmak gerekmektedir.
3-Uazk bölgelerde veya çatılarda ulaşımı güç olan yerlerde kesinlikle tek başınıza çalışmayın yanınızda en az 1 gözlemci bulundurun.Gerekirse bunu talimat haline getirin yazdırın.Ben Ayçiceği sülosuna düşüp boğulan ve bunun gibi daha nice iş kazaları duydum gördüm.
4_Şalterlerinizde kesinlikle kilitleme mekanizması olsun eğer yoksa yapın yada yaptırın.kilitlediğiniz şalterin anahtarı cebinizde olsun.

Allah tüm çalışan arkadaşları korusun.saygılarımla

Konu sahibi ben değilim ama uyarılarınız için teşekkürler

Bu konu ile ilgili bir hatıramı anlatayım. Bir gün yeraltına - 100 kotuna kömür üretim yerlerindeki makinaları denetlemeye gittim. Üretim yerlerini geze geze, oraya tırmana tırmana buraya atlaya atlaya - 250 kotuna kadar indim. Artık asansöre binip dışarı çıkacağım. Dümdüz yolda yürürken de kendi kemdime ulan diyorum komando gibiyim. Ta nerden nereye kadar gittim geldim tek başıma. Ayagim dümdüz yolda bir taşa takıldı. Yüzüstü kapaklandim yere. O zaman anladım ki insana rehavetin ve güvenin geldiği an kaza geçirmeye en yakın andır. İnsan tehlikeli ortamda uyanık oluyor elinden geldiğince.

İş güvenliği uzmanı arkadaşım bu iş yapılmaz dedi işi bıraktı.
Uyuyamayanlardan biriside arkadaşımdı .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri