İş kazası

Bu konu ile ilgili bir hatıramı anlatayım. Bir gün yeraltına - 100 kotuna kömür üretim yerlerindeki makinaları denetlemeye gittim. Üretim yerlerini geze geze, oraya tırmana tırmana buraya atlaya atlaya - 250 kotuna kadar indim. Artık asansöre binip dışarı çıkacağım. Dümdüz yolda yürürken de kendi kemdime ulan diyorum komando gibiyim. Ta nerden nereye kadar gittim geldim tek başıma. Ayagim dümdüz yolda bir taşa takıldı. Yüzüstü kapaklandim yere. O zaman anladım ki insana rehavetin ve güvenin geldiği an kaza geçirmeye en yakın andır. İnsan tehlikeli ortamda uyanık oluyor elinden geldiğince.
Tedbir gercekten vazgecilmez. Kendine en guvendigin alan en iyi bildiğindir
Gençlik yillarimdan beri yüzme sporu ile haşır neşirim. Su topu oyunculuğu, yüzme öğretmenliği, yaş kemale erince aktif spor yerine keyfi yüzme, lisanslı scuba-diver... En çok dikkat kesildigim ve korktuğum an denizde gereksiz açılmak... Tehlikeleri ve olasılıkları bilince daha bi kiyida kalıyorum.🙂

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kısmende olsa bir çok çeşitli görevlerde işler yaptım . ( Elektrik işi )
Pombalı tüfek çekildi .
Kim vurduya gidecektik .
İş güvenliği malzemesi ( çelik yelek , miğfer , vs gibi ) niye düşünülüp verilmemiş diyorum .

Elektrik firması bu iş güvenlik malzemesi tedarik etmesi gerekirmiydi ?

Millet,+ 250 lerde iş beğenmezken,siz - 250 lerden ( 500 olanda var heralde ) bah-
sediyorsunuz.Ben de,sizi tebrik ediyorum.
Teşekkür ederim baba. Dediğiniz gibi beğenmeyip giden bir sürü mühendis arkadaş oldu. Onların da kendince haklı nedenleri vardı. Ben hiçbir zaman oturan ve emir buyuran bir insan olmaktan hazetmedim. Nerde bir aksiyonlu ve cıv cıv li bir iş varsa içine dalmaktan acayip hoşlanırım. Elemanlarımla birlikte takımları alır bende çalışırım, çok ta severim. O yüzden maden sektörü bana itici gelmedi. Sadece iş hayatım da beni mental olarak kısır döngü biçiminde en çok yoran şey az sayıdaki personelle çok işi bitirmeye çalışmak oldu. Hiçbir zaman nitelikli ve yeterli personelimiz olmadı. Çoğu zaman işin hambaliye kısmını niteliksiz ve ehliyetsiz personellere yaptırıp eğitimli ve ehliyetli personellere teknik kısmını yaptırmak zorunda kaldık, hala da kalıyoruz.

Kurumların çoğu ! ,1-2 fedakarın sırtında
gider ( maalesef,özel sektör bile böyle ol-
du ) . Asalak tipler,bunlar sayesinde ,utan-
madan / hiçbirşeyi beğenmeden,sabahtan
akşama dedikodu üretir ,bukadar ekmek
bukadar köfte edebiyatı ile günü gün eder-
ler.Esas konu,bilgisizlikleri ortaya çıkma -
sın,rezillikleri anlaşılmasındır.Halbuki,Al -
lah itoğliti,başka insanlarda,bunların ne-
bok olduğunu bilmektedir.Çalışan,üreten
insan,helal kazancın huzurunu yaşarken,
bunlar,ya burdan ayrılırsam / ya emekli
olursam,ne b.k yerim korkusu ile ömür tü-
ketirler.Yaradılışın gayesi,değer üretmek,
insanlığa / insanlara / yaşadığı topluma
yararlı olmaktır.Sırtından ter ! akmıyan,ka-
zandığının 3 katını ! çalıştığı yere kazan-
dırmayan insan,yaratılmışın tarifine uygun
insan değildir.Ne mutlu,değer üreten in -
sanlara.

geçen gün fikir yürüttüğümüz konuda linki verilen bi video...
muhtemelen ilgili markanın türkiye mümessililer. ya arkadaş sizin hiç mi bi iç denetiminiz yok nasıl bu kadar rahat olunur anlamış değilim. bunlara ürün için danışacan bunlar da yardım edecekler...

Son düzenleme:
geçen gün fikir yürüttüğümüz konuda linki verilen bi video...
muhtemelen ilgili markanın türkiye mümessililer. ya arkadaş sizin hiç mi bi iç denetiminiz yok nasıl bu kadar rahat olunur anlamış değilim. bunlara ürün için danışacan bunlar da yardım edecekler...

Mahalledeki elektrikçinin kravatlisi. Ark çıkıyor ama korkmayın 😀 Çatır çutur maşallah.
Eğitimci amcam,BORU ANAHTARI ! ile,so-
mun gevşediyor:mad:Yesinler eğitimini :mad:
Bu amcam trafoya çıkmak yerine TMŞ girişinden fazlari değiştiremiyor mu. Derdi youtuber olmak herhalde.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri